Termelték a gólokat a Csíki körzeti futballbajnokság nyitófordulójában

Dobos László 2023. augusztus 29., 15:33

Elkezdődött a labdarúgó 5. Liga Csíkszéki csoportjának 2023–2024-es idénye. A 15 csapatos vetélkedő első játéknapján gólzáporos meccseknek örvendhetett a közönség.

Jelenet a Kozmás–Csíkszentimre mérkőzésről. A vendégek négy góllal nyertek Fotó: Csíkszentimrei Töviske

Csupán az újonc, a több év kihagyás után visszatérő csíkszentmártoniak tudtak nyerni hazai környezeteben. A múlt szezon bajnoka, a Csíkszentdomokos, illetve a csíkszentkirályi, a csíkszentimrei és a szépvízi gárda is idegenben szerezte meg a három pontot. A szépviziek hazai környezetben játszották idegenbeli mérkőzésüket, ugyanis Csíkszentmihályon a pálya szomszédságában sportcsarnok épül, és a munkálatok ideje alatt a szentmihályiak Szépvízen rendezik hazai találkozóikat.

A forduló rangadója Kászonaltízen zajlott, ahol a hazai együttes az 51. percben már 2–0-ra vezetett, a vendég gyimesbükki alakulat azonban hamar szépített, és a hosszabbítás perceiben pontot mentett. Szintén 2–2-vel zárult az alcsíki rangadó, a Fiság döntetlent játszott a Piliske otthonában.

Szépvízen 11 gól született Fotó: Szépívzi MÜ

A nyitóforduló hét mérkőzésén 41 találat született, és ez 5,85-ös gólátlagot jelent. Soha rosszabbat!

Labdarúgás, Csík körzeti, az 1. forduló eredményei, gólszerzői

Gyergyószárhegyi Bástya–Csíkszentdomokosi SK 1–7 (1–2).
Gólszerzők: Ráduly Barna (15.), illetve Both Tamás (18. és 63., mindkettőt büntetőből), Gergely Filip (44.), Márton Benedek (75. és 76.), Böjte Szilveszter (83. és 87.).

Lázárfalvi Mohos–Csíkszentkirályi Borsáros 1–5 (0–2).
Gólszerzők: Sorin Colceriu (83.), illetve Tánczos Alpár (11. és 65.), Constantin Cobzaru (31.), Máthé Róbert (50. és 78.).

Csíkszentmártoni Alcsík SE–Gyimesközéploki Loki SE 4–0 (3–0).
Gólszerzők: Bocskor Ádám (8. és 55.), Dobos Ervin (17.) és Tankó Tamás (28.).

Kozmási Komisz–Csíkszentimrei Töviske 0–4 (0–1).
Gólszerzők: Molnár Szilárd (45., 75. és 90.+7), Hatházi László (90.+6).

Kászonaltízi dr. Lukács Mihály SE–Gyimesbükki SE 2–2 (1–0).
Gólszerzők: Bara László (38. és 51.), illetve Antal Szilárd (52.) és Gábor Előd (90.+1).

Tusnádi Piliske–Csíkszentgyörgyi Fiság 2–2 (1–1).
Gólszerzők: Róth Zoltán (35. és 52.), illetve Szabó–Balog Szilárd (14.) és Bálint Áron (84.).

Csíkszentmihályi Törekvés–Szépvízi MŰ 1–10 (1–5).
Gólszerzők: Ferencz Attila (9., 14., 75. és 90.), Barabási Roland Csaba (10.), Cătălin Dudău (28.), Antal Szilárd (36.), Ladó István (54.) és Fazakas Endre (86. és 90.+1).

A Csíkmadarasi Miklós Márton Ifjúsági Egyesület csapata szabadnapos volt.

A következő forduló (szeptember 2-3.) programja: Szépvíz–Kozmás, Gyimesbükk–Piliske, Szentdomokos–Kászon, Csíkszentimre–Szárhegy, Csíkszentkirály–Csíkszentmihály, Gyimesközéplok–Lázárfalva és Csíkmadaras–Csíkszentmárton. A A Csíkszentgyörgy csapata szabadnapos lesz.