Teljes a negyeddöntő, egy erdélyi csapat maradt versenyben

Székely Sport 2021. február 11., 22:33 utolsó módosítás: 2021. február 12., 11:16

Az U Craiova csapatával vált teljessé a negyeddöntő mezőnye a labdarúgó Román Kupában. A legjobb nyolc közé négy élvonalbeli és ugyanennyi másodosztályú együttes kvalifikált.

A Craiova a sorozat legfőbb esélyesként folytatja Fotó: Facebook/Universitatea Craiova

A nyolcaddöntő utolsó mérkőzésén a Botoșani fogadta a Craiovát, amely már harminc másodperc elteltével büntetőhöz jutott. Az Andrei Ivan által kiharcolt tizenegyest Alexandru Cicâldău értékesítette egy jól helyezett lövéssel.

A meccs elején volt még egy tizenegyesgyanús szituáció, de Marcel Bîrsan játékvezető nem ítélt büntetőt a hazaiaknak. Az elhavazott pályán játszott kupameccsen a Botoșani nem tudott nagy egyenlítési lehetőséget kidolgozni, így az oltyánok jutottak a negyeddöntőbe.

A másodrangú hazai sorozatban az erdélyi csapatok közül már csak az Aradi UTA-t búcsúztató Kolozsvári U van versenyben a trófeáért. A legjobb nyolc között négy élvonalbeli és ugyanennyi másodosztályú alakulatot találunk.

A Román Labdarúgó Szövetség (FRF) közlése szerint a negyeddöntő sorsolását február 15-én, hétfőn 10 óra 30 perctől tartják.

Labdarúgó Román Kupa, nyolcaddöntő

FC Botoșani–Universitatea Craiova 0–1 (0–1)
Gól: Cicâldău (3., büntetőből)

Korábbi eredmények:

Temesvári ASU Poli–Astra Giurgiu 1–2 (1–0)
Viitorul Pandurii Tg. Jiu–Medgyesi Gaz Metan 1–0 (1–0)
Bukaresti Dinamo–FCSB 1–0 (0–0)
Kolozsvári U–Aradi UTA 2–1 (1–0)
Konstancai Farul–Chindia Târgoviște 0–3 (0–1)
Petrolul Ploiești–Poli Iași 3–0 (2–0)
A Dunărea Călărași–Turris-Oltul Turnu Măgurele párharcban 3–0-val ment tovább a Călărași, miután a Turris visszalépett a kupától