Egy év kényszerszünet után idén újra megrendezték a hagyományos székely–magyar labdarúgótornát, amelyen újabb tehetségek tűntek fel, számos gyerekre figyeltek fel a jelenlévő szakemberek.
Szondy Zoltán, az FK Csíkszereda elnöke a záróünnepségen tartott beszédében elmondta, hogy a pályára lépett öt székelyföldi csapat színeiben több nagyon tehetséges kisfocista bontogatja szárnyait,
ők azok, akikkel az FK Csíkszereda a következő években felveszi a harcot a román csapatok ellen az Elit Ligákban.
A vetélkedőt Budapest XXI. Kerület Csepel Önkormányzata és Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa közösen szervezte, házigazda az FK Csíkszereda, az esemény fővédnöke pedig Kövér László, a Magyar Országgyűlés elnöke volt.
A záróünnepségen nagy világversenyek mintájára felvonultak a csapatok, a jelenlévők elénekelték a magyar és a székely himnuszt, majd ünnepi beszédet mondott Tóth László, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának vezetője, Borbély Lénárd, Csepel polgármestere és Szondy Zoltán, az FK Csíkszereda elnöke
Csoportmeccsek
Az U13-as korosztály számára kiírt tornán a csapatok hat a hat ellen léptek pályára, a mérkőzések 2×20 percet tartottak, a pályaméret pedig 50×35 méter volt.
A második nap eredményei, A csoport: FK Csíkszereda–Csepel Utánpótlás Sportegyesület 5–1 és Székelyudvarhelyi FC–Videoton FCF Baráti Kör Egyesület 12–0. A csoport végeredménye: 1. FK Csíkszereda 9 pont, 2. Székelyudvarhely FC 6, 3. Videoton 3, 4. Csepel 0.
B csoport: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK– FC Nagykanizsa 3–2 és Marosvásárhelyi SE– Székelyföld Labdarúgó Akadémia 4–10. A csoport végeredménye: 1. Székelyföld Labdarúgó Akadémia 9 pont, 2. Sepsi OSK 6, 3. Marosvásárhelyi SE 1 (8–17), 4. Nagykanizsa 1 (7–16).
A 7. helyért: Csepel–Nagykanizsa 5–4.
Az 5. helyért: Marosvásárhelyi SE–Videoton 7–0 (3–0). Gólszerzők: Kolcsár Péter 3, Nyitra Szabolcs 2, Antal Hunor és egy öngól.
A 3. helyért: Székelyudvarhelyi FC–Sepsi OSK 5–3 (3–0). Gólszerzők: Szigyártó Levente 2, Benedek Bence, Lőrincz Szabolcs és Somorai Máté, illetve Bende Mátyás, Kolcza Dávid és Baczula Hunor.
A döntőben: FK Csíkszereda–Székelyföld Labdarúgó Akadémia 5–3 (2–1). Gólszerzők: Joó Edvin 3 és Szép Dávid 2, illetve Sajgó Kristóf 2 és Mihály Dániel.
1. FK Csíkszereda (csapatvezetők: Kovács Tamás és Pál Szabolcs, legjobb játékos: Joó Edvin),
2. Székelyföld Labdarúgó Akadémia (csapatvezető: Incze Tibor, legjobb játékos: Sajgó Kristóf),
3. Székelyudvarhelyi FC (csapatvezető: Botorok János, legjobb játékos: Benedek Bence),
4. Sepsi OSK (csapatvezető: Berde István, legjobb játékos: Máthé Bence),
5. Marosvásárhelyi SE (csapatvezető: Moldován Tamás, legjobb játékos: Szabó Szilamér),
6. Videoton (csapatvezető: Juhász Gábor, legjobb játékos: Fehér Dániel),
7. Csepel (csapatvezetők: Törő László és Péli Norbert, legjobb játékos: Németh Róbert),
8. Nagykanizsa (csapatvezetők: Ifjovics Ferenc, Bene Gábor és Harcz Lajos, legjobb játékos: Szilágyi Milán).
Különdíjak
A torna legjobb kapusa: Latin Maximilián (Csepel).
A torna legjobb játékosa: Brügger Dániel (FK Csíkszereda).
A torna gólkirálya: Baczula Hunor (Sepsi OSK), 11 góllal.
Fair play-díj: FC Nagykanizsa.
A rendezvény végén a résztvevők – gyerekek, szakvezetők, rendezők és nézők – közösen elénekelték az Ismerős Arcok Nélküled című dalát, az összetartozás himnuszát.
Az 5. Székely–Magyar Utánpótlás Labdarúgó Torna végén az összes kis futballistát a csíksomlyói Fodor Ház udvarára várták, közös bográcsgulyásra.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!