Tehetetlen volt az FCSB, továbbra is első helyen a Farul

Sebestyén Ervin 2022. augusztus 31., 23:59 utolsó módosítás: 2022. szeptember 01., 00:15

Remekül játszottak a felek a Konstancai Farul–FCSB mérkőzésen a labdarúgó Szuperliga 8. fordulójában, azonban a végére a hazaiak magabiztos győzelmet értek el és veretlenül vezetik a román pontvadászatot.

Kikapott a Farul otthonában a FCSB, a konstancaiak veretlenül vezetik a bajnokságot. Korábbi felvétel Fotó: Facebook/FCSB

Remek iramban indult a szerda esti találkozó, az első negyedórában mindkét csapatnak megvoltak a maga lehetőségei, gólt viszont nem sikerült szerezniük. A 22. percben Munteanu-t buktatták a FCSB védői a tizenhatoson belül, így büntetőhöz jutottak a hazaiak. Alibec rendkívül magabiztosan értékesítette a tizenegyest, így megszerezte a vezetést a Farul (1–0).

A folytatásban leginkább a vendégek rohamoztak, de egyenlítés helyett újabb gólt kaptak, a ráadás végén a fővárosiak ötösére érkezett egy beadás, amit Doukouré zavartalanul bólintott a hálóba (2–0).

A második félidőre sokkal kisebb lendülettel jöttek ki a csapatok. A 70. minutumban megtört a jég, Compagno érkezett egy bepasszolt labdára és könnyedén gurította a Farul kapujába a játékszert, ezzel 2–1-re módosítva az állást. Ekkor még úgy festett, hogy a bukarestiek pontot is szerezhetnek, viszont nem sokkal később érkezett az igazi hidegzuhany. A 77. percben Grameni teljesen egyedül vehetett át egy beadást, a fiatal játékos pedig nem hibázott, magabiztosan lőtte be Târnovanu mellett a labdát (3–1).

A középkezdést követően újabb helyzetet alakított ki a Konstancai Farul, Grameni esett el a bukarestiek tizenhatosán belül, a játékvezető pedig azonnal a büntetőpontra mutatott, azonban a VAR felülbírálta a döntését.

A hajrában egyáltalán nem forgott veszélyben a hazaiak győzelme, így 3–1-es győzelmet könyvelhetett el a Farul, nyolc játéknapot követően veretlenül vezeti a román pontvadászatot. Ami a FCSB-t illeti, hét lejátszott bajnoki után a 13. helyet foglalja el.