Cornel Șfaițer esetleges távozásáról szóló hírek a múlt hétvégén jelentek meg a fővárosi sajtóban, ezek pedig hétfőn bizonyosságot nyertek, miután Diószegi László, a Sepsi OSK elnöke a Székely Sport érdeklődésére megerősítette, hogy az 56 éves moldvai üzletember lemondott a klubnál betöltött pozíciójáról.
„Cornel Șfaițert felkérte egy nagyon jó barátja, a Jászvásári Poli elnöke, hogy segítse őket a másodosztályban, ahol ebben a szezonban nincs esélyük feljutni az élvonalba. A jövőben azonban nagy projektbe kezdenek, a város vezetősége és számos szponzor is melléjük állt” – közölte Diószegi László. Mint megtudtuk,
Șfaițer nem hagyja el teljesen a sepsiszentgyörgyi klubot, hiszen tanácsaival és barátilag a továbbiakban is segíteni fogja, de már nem tölti be a klubmenedszeri posztot, mivel utólag tudták meg, hogy két helyen nem lehet vezetői szerepe.
A Sepsi OSK elnöke elárulta, távozásával nem lesz semmilyen átszerveződés a Sepsi OSK vezetőségében, hiszen Șfaițer eddig is tulajdonképpen tiszteletbeli menedzser volt, a klub vezetőségi tagjai között hivatalosan nem szerepelt, tehát minden marad a régiben.
„Șfaițer abban tudott a leginkább segíteni, hogy tartotta a kapcsolatot a klub és a labdarúgóliga között, illetve a játékosigazolásokban is volt szerepe, és azt ígérte, hogy a jövőben is a segítségünkre lesz ezen a téren.
A Sepsi OSK játékoskeretével kapcsolatban Diószegi László elmondta, a téli szünetben még egy-két játékostól meg szeretnénk válni, de nagyon nehéz, mivel élő szerződésük van, és hiába nem játszanak, ragaszkodnak ahhoz, hogy kitöltsék azt az időszakot, így kérdéses, hogy sikerül vagy nem megegyezni velük.
A klubelnök elárulta, hogy az idei egyetlen igazolás, Alexandru Tudorie csatár mellett még csak egy középhátvéd érkezik a szezon második részére, és majd a nyáron várható nagyobb játékosmozgás a csapatnál.
Az élvonalbeli bajnokság még ebben a hónapban folytatódik, a 22. fordulóban a Sepsi OSK január 24-én, hétfőn 17.30-tól az FC Botoșani vendégeként játszik. Cristiano Bergodi vezetőedző csapata a téli szünetben a tabella 10. helyét foglalja el, és hatpontos távolságra van a felsőházi rájátszástól.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!