Hirdetés

Távozott a Sepsi OSK-tól Cornel Șfaițer menedzser, de a jövőben is segíti a klubot

Cornel Șfaițer. Korábbi felvétel
Fotó: Sánta Imre

2022. január 10., 13:37

A másodosztályban szereplő Jászvásári Poli kedvéért lemondott a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-nál betöltött menedzseri pozíciójáról Cornel Șfaițer. A tapasztalt szakember 2019 szeptembere óta tevékenykedett a klubnál, és mint megtudtuk, tanácsaival a jövőben is segíti a háromszékieket.

2022. január 10., 13:37

Cornel Șfaițer esetleges távozásáról szóló hírek a múlt hétvégén jelentek meg a fővárosi sajtóban, ezek pedig hétfőn bizonyosságot nyertek, miután Diószegi László, a Sepsi OSK elnöke a Székely Sport érdeklődésére megerősítette, hogy az 56 éves moldvai üzletember lemondott a klubnál betöltött pozíciójáról.

Hirdetés

„Cornel Șfaițert felkérte egy nagyon jó barátja, a Jászvásári Poli elnöke, hogy segítse őket a másodosztályban, ahol ebben a szezonban nincs esélyük feljutni az élvonalba. A jövőben azonban nagy projektbe kezdenek, a város vezetősége és számos szponzor is melléjük állt” – közölte Diószegi László. Mint megtudtuk,

Șfaițer nem hagyja el teljesen a sepsiszentgyörgyi klubot, hiszen tanácsaival és barátilag a továbbiakban is segíteni fogja, de már nem tölti be a klubmenedszeri posztot, mivel utólag tudták meg, hogy két helyen nem lehet vezetői szerepe.

A Sepsi OSK elnöke elárulta, távozásával nem lesz semmilyen átszerveződés a Sepsi OSK vezetőségében, hiszen Șfaițer eddig is tulajdonképpen tiszteletbeli menedzser volt, a klub vezetőségi tagjai között hivatalosan nem szerepelt, tehát minden marad a régiben.

„Șfaițer abban tudott a leginkább segíteni, hogy tartotta a kapcsolatot a klub és a labdarúgóliga között, illetve a játékosigazolásokban is volt szerepe, és azt ígérte, hogy a jövőben is a segítségünkre lesz ezen a téren.

Még csak egy középhátvéd érkezik

A Sepsi OSK játékoskeretével kapcsolatban Diószegi László elmondta, a téli szünetben még egy-két játékostól meg szeretnénk válni, de nagyon nehéz, mivel élő szerződésük van, és hiába nem játszanak, ragaszkodnak ahhoz, hogy kitöltsék azt az időszakot, így kérdéses, hogy sikerül vagy nem megegyezni velük.

A klubelnök elárulta, hogy az idei egyetlen igazolás, Alexandru Tudorie csatár mellett még csak egy középhátvéd érkezik a szezon második részére, és majd a nyáron várható nagyobb játékosmozgás a csapatnál.

Az élvonalbeli bajnokság még ebben a hónapban folytatódik, a 22. fordulóban a Sepsi OSK január 24-én, hétfőn 17.30-tól az FC Botoșani vendégeként játszik. Cristiano Bergodi vezetőedző csapata a téli szünetben a tabella 10. helyét foglalja el, és hatpontos távolságra van a felsőházi rájátszástól.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Az FK Csíkszereda brazilja ment, látott és visszatért

A nyári átigazolási időszak eddig a legtöbbet tárgyalt székelyföldi futballhíre kétségtelenül az Anderson Ceará ügye volt. Az FK Csíkszereda brazil támadó középpályása iránt több klub is érdeklődött, és úgy tűnt, hogy az FCSB-nél folytatódik a karrierje.

Kölcsönjátékos érkezett a Puskás Akadémiától az FK Csíkszeredához

Újabb játékos érkezését jelentette be FK Csíkszereda. A labdarúgó Szuperligában szereplő székelyföldi klub egy évre kölcsönvette a Puskás Akadémiától Magyar Zsoltot.

Székelyhon

Ittas szekérhajtó okozott balesetet Csíkszeredában, a maszkosok bevetésére is szükség volt – videóval

Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.

`
Krónika

Elutasította az alkotmánybíróság Nicușor Dan alkotmányossági kifogását az RMDSZ medvetörvénye ellen

Nem találta megalapozottnak az alkotmánybíróság Nicușor Dan alkotmányossági kifogását, amelyet a barna medvék támadásainak megelőzésére és leküzdésére irányuló azonnali beavatkozási módszerek jóváhagyásáról szóló törvény ügyében nyújtott be.

Krónika

Kelemen Hunor a Magyar Péterrel való viszonyáról: célunk, hogy korrekt kapcsolatot ápoljunk a magyar kormánnyal

Várhatóan a nyár vagy az ősz folyamán találkozik újra Magyar Péter kormányfővel Kelemen Hunor. Az RMDSZ elnöke szerint a cél továbbra is egy tiszteleten, együttműködésen és bizalmon alapuló kapcsolat kialakítása Románia és Magyarország között.

Főtér

Miért szeretik jelenleg jobban az RMDSZ-t a románok, mint a magyarok?

És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?

Ez is érdekelheti

Elkezdődött a gyepszőnyeg cseréje a csíkszeredai stadionban

Javában zajlik az FK Csíkszereda stadionjában a gyepszőnyeg kicserélése. A munkálatok várhatóan még a hónap végén befejeződnek, miközben a csapat a Duna Kupára és az ausztriai edzőtáborra készül.

Pénteken kiderül, hol ki ellen kezdi a Szuperligát a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda

A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) bejelentette, hogy június 26-án, pénteken 15 órától kisorsolják a Szuperliga 2026–2027-es idényének menetrendjét. Ekkor derül ki az is, hol és ki ellen kezd a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda.

Alig másfél év után végleg elengedi második legdrágább igazolását az OSK

A Sepsi OSK története során mindössze egyetlen játékosért fizetett többet, mint Dino Skorupért, a horvát középpályás azonban nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A piros-fehérek közös megegyezéssel szerződést bontottak vele.

Az edzők letehetik a nyakbaakasztót, jön az ötödik játékvezető, változtak az átigazolási időszakok

Több fontos döntést hozott a Román Labdarúgó-szövetség végrehajtó bizottsága. Változások lesznek a játékvezetés területén, emelkednek a bírói díjazások, és új szabályokat fogadtak el a kiemelt mérkőzések lebonyolítására vonatkozóan.

A Sepsi OSK szerződést bontott a kongói válogatott szélsőjével

Közös megegyezéssel szerződést bontott a Sepsi OSK és Mavis Tchibota – jelentette be a háromszéki klub. A 30 éves kongói válogatott támadó 2025 őszén érkezett Sepsiszentgyörgyre, azonban nem tudott meghatározó szereplővé válni a csapatban.

Az FK Csíkszereda brazilja ment, látott és visszatért

A nyári átigazolási időszak eddig a legtöbbet tárgyalt székelyföldi futballhíre kétségtelenül az Anderson Ceará ügye volt. Az FK Csíkszereda brazil támadó középpályása iránt több klub is érdeklődött, és úgy tűnt, hogy az FCSB-nél folytatódik a karrierje.

Nem vesztegetik az időt, érkezésük után rögtön edzésbe álltak a Sepsi OSK játékosai Bulgáriában

Megérkezett bulgáriai edzőtáborába a Sepsi OSK. A piros-fehérek Banskóban készülnek a Szuperliga rajtjára, a játékosok pedig már az első napokban teljes intenzitással dolgoztak a pályán és az edzőteremben is.

Kölcsönjátékos érkezett a Puskás Akadémiától az FK Csíkszeredához

Újabb játékos érkezését jelentette be FK Csíkszereda. A labdarúgó Szuperligában szereplő székelyföldi klub egy évre kölcsönvette a Puskás Akadémiától Magyar Zsoltot.

Erősített a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda is, mégsem ők a legaktívabbak az átigazolási piacon

Kevesebb mint egy hónap van hátra a labdarúgó Szuperliga következő idényének rajtjáig, a klubok pedig már javában alakítják kereteiket. Több helyen új vezetőedző érkezett, miközben folyamatosan jelentik be az új igazolásokat, távozókat.

Újabb légióst jelentett be az OSK, a magyar élvonalból érkezik az erősítés

Már a második új igazolását jelentette be hétfő délután a Sepsi OSK. A Szuperliga következő idényére készülő háromszéki együttes Gustavo Cascardo érkezése után Aboubakar Keita szerződtetéséről is beszámolt, ezzel tovább erősítve a keretét.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!