Tavaly az Udvarhelyi Fiatal Fórum csapata és a Civil Kurázsi Egyesület 23 év után újra megszervezte az Udvarhelyi utcabajnokságot. Akkor két korosztályban mérték össze tudásukat az együttesek, idén a Diáknapok után fogalmazódott meg, hogy a középiskolások is szívesen rúgnák a lasztit.
A 2023-as kiadás végén a szervezőbizottság megfogalmazta, lesz újabb szezon, ezt 2024-ben július 9-12. között rendezik, ezúttal a SIC Alapítvány közösen a két egyesülettel – adták hírül.
Az utcabajnokságok a régi időkben Székelyudvarhely meghatározó, népszerű eseményei közé tartoztak, ahol a városrészek együttesei összemérték erejüket. Ezúttal is ez a fő szempont, olyan együttesek jelentkezését várják, akik egy adott utcából, városrésből érkeznek.
Idén három korosztályban zajlanak majd a találkozók: 5-6., 7-8., illetve a már említett 9-12. osztályosok.
Jelentkezési határidő június 30., ezen a lapon, ahol még pár információ elérhető.
A költségvetést a székelyudvarhelyi önkormányzattól elnyert pályázati támogatásból igyekeznek biztosítani, de szívesen fogadják cégek, vállalatok támogatásait is a szervezők.
Kerekes Éva apróbb egészségügyi probléma miatt kénytelen kihagyni a román női kézilabda-válogatott utolsó két Eurokupa-csoportmérkőzését, a zetelaki balszélső viszont bízik abban, hogy a Bajnokok Ligája negyeddöntőben már pályára léphet.
Nyolcvanéves korában elhunyt kedden este Mircea Lucescu, a legendás labdarúgóedző halálhírét a bukaresti Egyetemi Kórház jelentette be, ahol az elmúlt napokban kezelték.
Locsolásból hazatartva az utcán adott hangot politikai nézeteinek egy sepsiszentgyörgyi fiatal, akit a Sepsi OSK vezetőségi tagjai bántalmazhattak.
Kelemen Hunor szerint az anyaországban 2010 óta megvalósult nemzetpolitikai paradigmaváltásra vezethető vissza, hogy az RMDSZ az idei országgyűlési választáson is a Fidesz-KDNP pártszövetséget támogatja.
Donald Trump, az Egyesült Államok elnöke elutasította a meghívást, hogy májusban Romániába látogasson a NATO-csúcstalálkozóra – írja a Mediafax hírügynökség.
Kicsit olyan az egész, mint amikor valaki megmondja, ki a fehér, ki a fekete. Ki a Jó, ki a Rossz. Mi meg nézünk, hogy ki ez? És miért mondja meg? És hogy jutottunk ide? Mert itt tartunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!