A kupasorozat harmadik fordulóját augusztus 25-én rendezik, 52 együttes részvételével, a második körből továbbjutott 38 csapat mellé csatlakozik 14 másodosztályú gárda is – az FK Csíkszereda a következő körben csatlakozik a mezőnyhöz.
Az egyaránt 3. ligás Székelyudvarhelyi FC és a Nyárádtői Unirea egymás ellen játszik jövő szerdán az udvarhelyi sétatéri stadionban.
Az SZFC az első körben Hargita megye bajnokát, a Székelyudvarhelyi Golimpiákoszt ejtette ki 6–0-val, míg a második fordulóban a Bákó megyei pontvadászatban szereplő Viitorul Curițát búcsúztatta 4–0-val.
Nyárádtő az első fordulóban a Marosszentgyörgyi Kindert verte 3–0-ra, míg a másodikban Maros megye másik harmadosztályos csapatát, a Szászrégeni Avântult 4–2-re.
Az SZFC és Nyárádtő az előző kupasorozatban is összefutott, a második fordulóban az udvarhelyiek 1–0-ra győztek.
Magyar sajtóértesülések szerint Szabó István, a Kecskemét és a Nyíregyháza korábbi sikeredzője nyártól az FK Csíkszeredánál vállal szakmai vezetői vagy sportigazgatói munkát.
Amennyiben ilyenek lesznek a Gyergyói Hoki Klub és a Csíkszeredai Sportklub közötti csaták a jégkorong Erste Liga negyeddöntői során, akkor igazán elégedettek lehetnek a semleges hokiszurkolók.
Egyes töltőállomásoknál 9 banival drágult csütörtökön a standard benzin, elérve a 8 lej 40 banis literenkénti árat. De ezúttal nem önmagában a drágulás a meglepő, azt ugyanis megszokhattuk már.
A parlament két házának szerda késő délutáni együttes ülésén elfogadták azt a határozattervezetet, amely lehetővé teszi amerikai katonai erők ideiglenes telepítését a Mihail Kogălniceanu-i támaszpontra.
Orbán Viktor miniszterelnök levélben fordul a határon túli magyarokhoz, arra kérve, hogy vegyenek részt az április 12-i országgyűlési választáson.
További híreink: Nicușor Dannak körülbelül százszor több információja van az ügyészségi rendszerről, mint nekünk, egy balek zsarolót pedig a bukaresti reptéren tartóztattak le a hatóságok.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!