Tartja első helyét a Gyergyószentmiklósi VSK a Hargita megyei futballbajnokságban

Dobos László 2023. október 09., 11:24 utolsó módosítás: 2023. október 09., 11:28

Két egygólos hazai siker mellett három vendéggyőzelem született a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának hétvégi fordulójában. A címvédő gyergyói gárda Zetelakáról hozta el a három pontot.

A címvédő gyergyói gárda jobb gólkülönbségével vezet. Korábbi felvétel Fotó: László Ildikó

Zetelakán már a mérkőzés elején támadó szellemben lépett pályára a Gyergyószentmiklósi VSK, és a félidőre kialakult minimális előnyüket szünet után négyre növelték, majd a találkozó végén a házigazdáknak sikerült a szépítés.

A Golimpiákosz és az Agyagfalva hazai sikerével az élbolyban maradt, a székelykeresztúriak Csicsóban aratott győzelmükkel pedig már nem sereghajtók.

Labdarúgó 4. Liga, Hargita megyei csoport, alapszakasz, 7. forduló:

Székelyudvarhelyi Golimpiákosz–Csíkszentsimoni FC 1–0 (1–0).
Gólszerző: Kis Zsolt (41. perc). Tudósított: Somolyák István.

Agyagfalvi Lendület–Székelyudvarhelyi Roseal SK 1–0 (1–0).
Gólszerző: Csomor Máté (20.). Tudósított: Vajda Antal.

Homoródalmási Homoród–Balánbányai Bányász 2–3 (1–2).
Gólszerzők: Bogdán Zsolt (39. és 81.), illetve Kruzselák Attila (12. és 42.), Alex Cătărău (63.). Tudósított: Péter József.

Csicsói Ezüstfenyő–Székelykeresztúri Egyesülés 1–4 (0–3).
Gólszerzők: Száva Norbert (66.), illetve Csutak Barna (6.), Bokor Zoltán (26. és 58., a másodikat büntetőből), Kovács Ákos (37.). Tudósított: Papp Levente.

Zetelaki Fenyő–Gyergyószentmiklósi VSK 1–4 (0–1).
Gólszerzők: Csíki Balázs (80.), illetve Szfárli Hunor (20.), Bajkó Barna (57. és 78.), Hodgyai László (67.). Tudósított: Tókos László.

3

Az oda–visszavágókat követően az első négy együttes a felsőházban, a többiek az alsóházban folytatják. A felsőházban (1-4. helyek) a csapatok pontszámát megfelezik, és még egy oda–visszavágós kört játszanak. Az alsóházban (5-10. helyek) nem lesz pontfelezés, ők tovább viszik a gyűjtött pontokat, de csak egy–egy meccset játszanak egymás ellen.