Kedden az 59 tagból 49-en voltak jelen a Septimia szabadidőközpont konferenciatermében. A HMLE elnökségének négyéves mandátuma lejárt, így a szervezeti szabályzat alapján újat kellett választani. Az elnök, Tamás Zoltán bemutatta a napirendi pontokat, ezeket elfogadták, ahogy a pénzügyi kimutatásra is rábólintottak a klubok képviselői.
2021-ben 59 sportegyesület összesen 102 csapattal vett részt valamelyik kiírásban: ifjúsági és felnőtt labdarúgás, illetve teremlabdarúgás. A számokat folytatva 2019-ben összesen 1798 (1216 felnőtt, 582 ifjúsági) leigazolt sportoló szerepelt a nyilvántartásban. A pandémia miatt 2020–2021-ben ez visszaesett 400-ra.
A megyében egy 2. ligás, két 3. ligás férfi focicsapat, két 1. ligás női, illetve egy 1. ligás teremlabdarúgó-együttes van. Az elmúlt évben remek eredmények születtek ifjúsági szinten, ez nagyrészt a Székelyföld Labdarúgó Akadémiának és az FK Csíkszeredának köszönhető. Nem véletlen, hogy a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) által közzétett rangsorban Hargita megye a hetedik helyen áll a listán, amelyen mindent összesítenek: sportbázisok, csapatok, eredmények, edzők stb.
A beszámolókat követően az elnökségi tagok elköszöntek, jöhetett a szavazás. Itt minden jelöltet maximális vokssal választott meg a küldöttgyűlés. Tamás Zoltán maradt a HMLE elnöke, az 5. Ligát Sorbán Vencel, az ifjúsági bajnokságot Szabó Attila, míg a teremlabdarúgó-együtteseket Bálint Attila képviselheti a következő négy évben.
„Ez lesz az ötödik mandátumom a sorban, 2000-től vezetem a Hargita Megyei Labdarúgó Egyesületet, az első két év amolyan csonka volt. Ahogy mondtam a közgyűlésen is, ez lesz egyben az utolsó mandátumom. Azért is, mert az alapszabályzat nem enged többet, de negyedszázadot lehúzni egy ilyen titulusban több mint felemelő. Már most is jöhetett volna valaki más, aki átveszi tőlem” – mondta el a szavazást követően megkeresésünkre Tamás Zoltán.
Hozzátette, talán most több ideje lesz, mint eddig, hiszen időközben nyugdíjas lett – a felsőboldogfalvi iskola igazgatója volt. „Amikor 2000-ben idekerültem, 7 csapat volt a megyei bajnokságban, 28 a körzetiben, illetve hat ifjúsági gárda alkotta az egész megyei focit. Azóta nagyot fejlődtünk, köszönhetően a Székelyföld Labdarúgó Akadémiának is, amelynek megalakulásáért, idejöveteléért mi is tettünk.
– tette hozzá.
Új mandátumában azt tartja fontosnak, hogy tovább tartsa a jó kapcsolatot a Román Labdarúgó-szövetséggel, hogy a körzeti pályákon épüljenek öltözők, valamint hogy nagyobb versengés legyen a bajnokságokban.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Megérkeztek a piacokra a nyár nagy kedvencei, a görögdinnyék, azonban kérdés, hogy vajon amit megvásárolunk, az Görögországban, vagy pedig a dél-romániai Dolj megye márkanévvé vált településén, Dăbuleni-ben termett.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!