A bakui klub, amelyet a Bukaresti Rapidtól nemrég távozó Adrian Mutu vezetőedző irányít, vasárnap a hivatalos honlapján jelentette be a 29 esztendős belső védő szerződtetését, a megállapodás két évre szól.
A magyarországi játékos csütörtökön közös megegyezéssel szerződést bontott a székelyföldi klubbal, minden áron távozni akart Sepsiszentgyörgyről.
„Kapott egy jó ajánlatot az azerbejdzsáni csapattól, emiatt nem akart edzeni, mert nem érzi jól magát és el akar menni. Közel egy héten keresztül civakodtunk vele. Aztán az azeriek pénzt ígértek érte, így nem volt mit csináljunk, el kellett engedjük” – nyilatkozta a Székely Sportnak Tamás Márk távozásának hátteréről Diószegi László, a Sepsi OSK elnöke.
Tamás Márk egy évet sem töltött a Sepsi OSK-nál, amelynek színeiben összesen 23 mérkőzésen egy gólt szerzett, az együttessel az előző szezonban Román Kupát, július 8-án pedig Román Szuperkupát nyert.
Az egyszeres magyar válogatott játékos, aki a Videoton nevelése, korábban megfordult a DVTK-nál, a Puskás Akadémiánál és a lengyel Slask Wroclaw csapatánál is.
Ahogy várható volt, az FC Botoșani elleni győzelem után jelentette be távozását Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője. A szakember elmondta, mentálisan és fizikailag is kimerült, ezért pihenőre vágyik a történelmi idényt követően.
Sikerrel zárta a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszását az FK Csíkszereda, szombaton hazai pályán 2–0-ra legyőzte az FC Botoșani együttesét. A csíkiaknál a két gólfelelős, Eppel Márton és Anderson Ceara szállította a három pontot.
A fejlesztési minisztérium 2024-es kimutatása szerint Székelyföldön Borszék áll a legjobban a szegénységi index alapján, miközben több településen jóval nehezebbek a mindennapok. Az interaktív térkép a jelentős különbségeket is láthatóvá teszi.
Legalább egy hónapot tartó útfelújítási munkálatok kezdődtek az A1-es dél-erdélyi autópálya „medvealagutas” szakasza híján terelőútként használt országúton, ami rendszerint óriási dugókat okoz az amúgy is túlterhelt, szerpentines aszfaltcsíkon.
,,Ez egy következmények nélküli ország, ahol mindent ellopnak” – mondogatta az utóbbi időben szomszédom magyarországi unokatestvére, akiről utólag kiderült, hogy jobban él, mint sokan közülünk Erdélyben.
Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!