Talpra állt és elhozta a pontokat Brassóból az SZFC

Zátyi Tibor 2020. szeptember 19., 16:32 utolsó módosítás: 2020. szeptember 30., 16:39

Megszerezte idénybeli első győzelmét a Székelyudvarhelyi FC a labdarúgó 3. Ligában, a 2. fordulóban, szombaton délután a Brassói SR Municipal otthonában egygólos hátrányból fordítva, 2–1-re győzött.

A hazai kisiklást idegenbeli győzelem követte Fotó: Erdély Bálint Előd

Izgalmas, helyzetekben és hibákban gazdag mérkőzést játszott egymással a két együttes. A találkozó elején mindkét kapu előtt kimaradt egy-egy nagy helyzet, majd a brassói csapat átvette a mérkőzés irányítását, Moroznak többször is dolga volt a kapuban.

Az SZFC főleg ellentámadásra épített, ám az utolsó passzok nem voltak pontosak. A gólcsend a 37. percig tartott, egy véleményes helyzetben büntetőhöz jutott Brassó, Popa pedig nem hibázott.

A szünetet követően egy jóval motiváltabb udvarhelyi csapat jött ki az öltözőből, a fiúk sokkal veszélyesebben játszottak, és az 55. percben össze is jött az egyenlítés: Bálint szögletét követően Mândru fejéről a saját kapujában kötött ki a labda.

Brassót nagyon megfogta az egyenlítés, hiszen a középkezdést követően Cosmin Turcu volt szemfüles, letámadásból szerzett labdát, és közelről nem hibázott.

A gólt követően is bátran játszott az SZFC, több lehetősége volt, hogy növelje előnyét, ám nem tudta azokat értékesíteni. A védelem viszont stabilan állt, jól hatástalanította a brassói rohamokat, a kapuban Moroz minden lövést hárított, így az udvarhelyi csapat megszerezte idénybeli első győzelmét.

Az SZFC kedden 16.30-tól a Román Kupa második fordulójában a Nyárádtői Unirea vendége lesz, míg a bajnokságban pénteken 17 órától játszik, a városi stadionban a Brassói Kids Tâmpa együttesét fogadja.

Labdarúgó 3. Liga, 2. forduló:
SR Brassó–Székelyudvarhelyi FC 1–2 (1–0).
Gólszerzők: Popa (37., büntetőből), illetve Mândru (55., öngól), Turcu (56.).
SZFC: Moroz – Marucza, Berkeczi, Stoian, Țepeș, Mitra (Jakab, 70.), Sütő, Bálint, Szfárli, Vékás (Barta, a szünetben), Turcu (Szőcs, 89.).