Izgalmas, helyzetekben és hibákban gazdag mérkőzést játszott egymással a két együttes. A találkozó elején mindkét kapu előtt kimaradt egy-egy nagy helyzet, majd a brassói csapat átvette a mérkőzés irányítását, Moroznak többször is dolga volt a kapuban.
Az SZFC főleg ellentámadásra épített, ám az utolsó passzok nem voltak pontosak. A gólcsend a 37. percig tartott, egy véleményes helyzetben büntetőhöz jutott Brassó, Popa pedig nem hibázott.
A szünetet követően egy jóval motiváltabb udvarhelyi csapat jött ki az öltözőből, a fiúk sokkal veszélyesebben játszottak, és az 55. percben össze is jött az egyenlítés: Bálint szögletét követően Mândru fejéről a saját kapujában kötött ki a labda.
Brassót nagyon megfogta az egyenlítés, hiszen a középkezdést követően Cosmin Turcu volt szemfüles, letámadásból szerzett labdát, és közelről nem hibázott.
A gólt követően is bátran játszott az SZFC, több lehetősége volt, hogy növelje előnyét, ám nem tudta azokat értékesíteni. A védelem viszont stabilan állt, jól hatástalanította a brassói rohamokat, a kapuban Moroz minden lövést hárított, így az udvarhelyi csapat megszerezte idénybeli első győzelmét.
Az SZFC kedden 16.30-tól a Román Kupa második fordulójában a Nyárádtői Unirea vendége lesz, míg a bajnokságban pénteken 17 órától játszik, a városi stadionban a Brassói Kids Tâmpa együttesét fogadja.
Előbb egy távozót, aztán egy újonnan érkezőt jelentett be a sepsiszentgyörgyi együttes. Mindkét játékos középpályás.
Az U Craiova semleges helyszínen, a Mezőkövesden lejátszott első mérkőzésen simán múlta felül a fehérorosz FK Vityebszket, így egy lépésre került a továbbjutástól a labdarúgó Bajnokok Ligája első körében.
Fagypont alá esett a hőmérséklet péntekre virradóan az Omu-csúcson, ahol csütörtökön fehérbe is borult a táj. Pedig még napokkal ezelőtt az elviselhetetlen kánikulára panaszkodtunk...
Elkészült a romániai magyar tannyelvű középiskolák idei érettségi rangsora. A végzősök átlageredményei alapján összeállított toplista a legjobb intézmények mellett azt is megmutatja, hol érettségiztek a legtöbben, hol született a legtöbb 10-es jegy.
Provokációnak nevezte a ProSport román sportportál minapi cikkében azt, hogy a Hungary Today című angol nyelvű magyar hírportál „erdélyi magyarként” hivatkozott Kovács István futballbíróra.
Ideje lecserélni a korábbi évtizedek szenvedéseire reflektáló román–magyar megbékélés fogalmát a pragmatikus együttélés kifejezésére, a tisztességes Európáért folytatott közös román–magyar párbeszédre. Vége az MCC-történészkerekasztalnak.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!