Darvas Attila, a találkozó egyik szervezője a következő felhívást juttatta el szerkesztőségünkbe: „Kedves volt csíkszeredai focisták! Augusztus 24-én, szombaton délelőtt 10 órakor nosztalgia találkozás lesz, szeretettel várjuk a volt labdarúgókat, akik a Bányász, az ASA, a Traktor, az UMTF, az Építők, az Olimpia, a Hargita, a Rapid, az ISK, a Traktor Junior, a Törpikék vagy a város más együttesében futballoztak. Azt szeretnénk, hogy minél többen lehessünk”.
A szerevezők kérik, hogy aki játszani szeretne, hozzon magával felszerelést.
Bővebb információkat Darvas Attilától (telefonszám: 0749- 971 922) és Fekete Gyulától (telefonszám: 0746 – 053 393) lehet kérni.

Újabb jelentős átalakuláson ment keresztül a Székelyudvarhelyi FC kerete. László Zsolt csapatmenedzser szerint ugyan sok volt a bizonytalanság, de sikerült elindítani az új szezont, a cél továbbra is egy stabil, versenyképes együttes kialakítása.
Magabiztos FK Csíkszereda-sikerrel indult a IX. Székelyföld Ifjúsági Nemzetközi Labdarúgó Torna, a házigazda már az első félidőben eldöntötte a TSC Topolya elleni mérkőzést. A Puskás Akadémia 2–1-re múlta felül a Dunaszerdahelyi DAC együttesét.
Súlyos közlekedési baleset történt szerdán reggel a 13A jelzésű országúton, Homoródfürdőn, ahol egy farakományt szállító teherautó és egy kisteherautó ütközött össze. Az érintett szakaszon teljes útzárat vezettek be.
Vendégmunkásként kezdték Magyarországon, majd hazatérve építőipari vállalkozást indítottak. Néhány év múlva azonban mindent egy lapra tettek fel: a mezőgazdaságra. A szilágyszentkirályi Módi testvérek ma már közel ezer hektárnyi területen gazdálkodnak.
Januártól megszűnik az aradi székhelyű Nyugati Jelen című regionális hetilap Böszörményi Zoltán, az újság tulajdonosa szerint. A kiadó a múlt héten pénteken Tusványoson jelentette be, hogy nem tudja tovább fenntartani az öt megyében terjesztett lapot.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!