Találatokból nem volt hiány az Udvarhely körzeti idénykezdetén

Zátyi Tibor 2023. augusztus 29., 17:16 utolsó módosítás: 2023. augusztus 29., 17:17

Közel három hónapos szünetet követően ismét pályára léptek az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokságban. Több együttes is magabiztos sikerrel kezdett, a címvédő Farkaslaka kétgólos hátrányból aratott kiütéses győzelmet.

Izgalmas, fordulatos csata volt a Malomfalva–Máréfalva találkozón, a hazaiak a hajrában lőtték a győztes gólt Fotó: László Ildikó

Nem spóroltak a találatokkal az Udvarhely körzeti nyitófordulójában, az A csoportban Bögöz Siménfalvát, míg Farcád Kobátfalvát verte 4–1-re. Több vendéggyőzelem született, a körezetibe visszatért Betfalva két góllal nyert a szomszédos Nagygalambfalván, Gagy Homoródszentpáltól kapott ki, míg Etéd öngóllal kezdett Homorodószentpéteren, végül simán, 6–1-re diadalmaskodott.

A B csoportban még több gól született, Kápolnás Zetelaka II-nek, míg Székelyvarság Alsósófalvának lőtt négyet. Egy-egy találat döntött a Malomfalva–Máréfalva (3–2) és a Korondi Ifjúság–Parajdi SK (1–0) mérkőzéseken.

Fotó: László Ildikó

A csoport két legjobb keretével rendelkező csapata erődemonstrációt tartott, Lövéte héttel tömte ki Zeteváralja hálóját, míg a községi rangadón Farkaslaka 10–4-re nyert Bogárfalván. A hazaiak kétszer is két góllal vezettek, a 21. percben még 3–1 volt az eredmény, a szünetben viszont már 7–3-ra vezetett az Udvarhely körzeti címvédője, Farkaslaka.

Bogárfalváról a nyári szünetben 14-en igazolták át Szentlélekre, és egy ideig úgy tűnt, hogy nem lesz csapat a faluban. A vezetőség átnézte a félretett könyveket, megkeresték azokat a korábbi, idősebb játékosokat, akik a világjárvány miatt abbahagyták a focit, többen is belementek a folytatásba, hiszen ha megszűnik az együttes, az soha többet nem fog újraindulni.

Az Udvarhely körzeti bajnokságot szervező bizottság ismét kiemelte, hogy a következő szezontól változás lesz a lebonyolításban, a 2023–24-es kiírást követően a két csoport első hat-hat helyezettje alkotja majd az 5. Liga mezőnyét – ám csak azzal a feltétellel, ha biztosítani tudják az öltözőt a hazai, a vendég csapatnak, illetve a játékvezetőnek. A többi 12 együttes majd a 6. Ligában fog szerepelni.

Labdarúgó 5. Liga, Udvarhely körzeti, A csoport

Bögöz–Siménfalva 4–1 (2–1),
gólszerzők Gál Zsolt (31.), Demeter Attila (35.), Botorok Bálint (67.), Székely Dávid (85.), illetve Szabó Szilveszter (32.);

Nagygalambfalva–Betfalva 1–3 (1–1),
gólszerzők Csíki Hunor (23.), illetve Florin Sorodoc (18., 63.), Csapai Róbert (68.);

Felsőboldogfalva–Oklánd 1–1 (0–1),
gólszerzők László Zalán (70.), illetve Csíki Miklós (35.)

Farcád–Kobátfalva 4–1 (3–0),
gólszerzők Molnár Károly (15.), Vass Dávid (38., 40., 78.), illetve Somai Zsolt Szabolcs (84.);

Homoródszentpéter–Etéd 1–6 (1–2),
gólszerzők Fazakas László (10., öngól), illetve Gagyi Zsolt (15., 89.), Fazakas László (30.), Mére Levente (47.), Kiss Norbert (70.), Tamási Csaba (75.);

Gagy–Homoródszentpál 1–2 (0–0),
gólszerzők Máthé Tamás (74.), illetve Egyed Csongor (55.), Duka Sándor (65.).

B csoport, 1. forduló:

Kápolnás–Zetelaka II. 4–0 (1–0),
gólszerzők Both Tamás (39.), Majláth Szabolcs (58.), Kele Zoltán (79.), Both Lajos (85.);

Székelyvarság–Alsósófalva 4–0 (2–0),
gólszerzők Tifán Csaba (34.), Pál Attila (44.), Józsa Rajmond (60., 85.)

Malomfalva–Máréfalva 3–2 (1–1),
gólszerzők Miklós Levente (44.), Tankó Zoltán (48.), Vas Arnold (85.), illetve Papp Szabolcs (20.), Tőzsér Hunor (63.);

Korondi Ifjúság–Parajdi SK 1–0 (0–0),
gólszerző Balázs László (88.);

Lövéte–Zeteváralja 7–0 (3–0),
gólszerzők Molnár Ottó (7., 53.), Bara Tamás (11.), Székely Lóránt (42.), András László (46., 51.), György Szabolcs (81.);

Bogárfalva–Farkaslaka 4–10 (3–7),
gólszerzők Vajda Mircea (7.), Györgydeák Milán (18.), Györgydeák Csaba (21.), Miklós Attila (63.), illetve Márton Csongor (19., 26., 55.), Fancsali Levente (32., 77.), Ozsváth Arnold (33., 43.), Balog Arnold (35., 67.), Márton Barna (38.).