Elsőként a harmadik helyen álló Szászrégeni Avântul lépett pályára, amely pénteken házigazdaként gól nélküli döntetlent játszott a Gyulafehérvári Unirea ellen. Ez az eredménye elegendőnek bizonyult a dobogós hely megtartásához, mivel a megyei vetélytársa, a negyedik helyezett Nyárádtői Unirea szombaton késő délután egy büntetőből kapott góllal 1–0-ra alulmaradt a Marosújvári SK vendégeként.
A dobogó harmadik helyéért versenyben lévő két Maros megyei csapat a következő fordulóban egymással találkozik, április 16-án, pénteken 17 órától a nyárádtőiek fogadják a szászrégenieket: a hazaiaknak van amiért visszavágniuk, hiszen az odavágók során kiütéses, 5–0 arányú vereséget szenvedtek idegenben.
Kiemelkedőt alkotott az élvonalban újonc FK Csíkszereda mezében Anderson Ceara, a klasszis megoldásokkal előrukkolt brazil idegenlégiósnak több kérője is van, és nagy valószínűsággel a nyáron távozik a székelyföldi klubtól.
Fontos döntéseket hozott a Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) zürichi éves kongresszusa, ahol nyilvánosságra hozták a 2027-es világbajnokságok helyszíneit és csoportbeosztásait, valamint jelentős versenyrendszer-reformot is elfogadtak.
Orosz eredetű drón zuhant egy galaci tömbházra péntek éjjel, az esetet robbanás és tűz követte az épület tizedik emeletén lévő egyik lakásban. Két személy megsérült, őket kórházba szállították.
Orosz drón zuhant péntekre virradóra, hajnali két óra körül egy tízemeletes panelház tetejére a délkelet-romániai Galacon, az incidens nyomán egy lakásban robbanás történt és tűz keletkezett – közölte a katasztrófavédelem.
A Maros megyei Ádámoson élő, 78. életévében járó Finta Katalin minden hónapban ugyanazt számolgatja: mire elég az 1281 lejes minimálnyugdíj. Kenyérre, olajra, gyógyszerre még futja, de a tél, a fűtés és az egyedüllét egyre nehezebbé teszi a mindennapokat.
Azt nem tudni, hogy a lemondott miniszter ellen kik tervelték ki és hajtották végre az akciót, elképzelhető, hogy ez soha nem is fog kiderülni.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!