Hirdetés

Taktikai húzással meglephetik az izlandiakat

Fotó: Facebook/Federatia Romana de Fotbal

2020. október 07., 18:36

A román labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, Mirel Rădoi kellően kielemezte az ellenfelet, az izlandi csapatot. Meglátása szerint egy taktikai húzás lehet a nyerő az Európa-bajnoki pótselejtezőben. A nemrég honosított, Mario Camora pályafutása meccsére készül.

2020. október 07., 18:36

A küldöttség a román fővároshoz közeli Mogoșoaia edzőtáborban tartotta felkészülését a sorsdöntő idegenbeli összecsapásra. A csapatnak mindössze egy edzése volt a teljes játékoskerettel, a labdarúgók ugyanis csak külön tudtak érkezni a gyűlekezőre.

Az edzőközpontban tartott sajtótájékoztatón Mirel Rădoi szövetségi kapitány hangoztatta, azt szeretné, ha folyamatosan letámadnák az ellenfelet, és jó lenne a labdabirtoklásuk, valamint nem akarja, hogy visszahúzódjanak, amennyiben előnybe kerülnének. Úgy gondolja,

a mérkőzés taktikai szinten dől el, egy jó változtatás lehet a siker kulcsa, amivel meglephetik az ellenfelet. Emellett azonban figyelmeseknek kell lenniük a pontrugásoknál, és a tizenegyeseket is gyakarolják.

Utóbbit előzőleg nem szerette volna azért, hogy azt üzenje a játékosoknak, a mérkőzést a rendes játékidőben, vagy a hosszabbításban kell megnyerjék.

A Kolozsvári CFR csapatkapitánya, a rutinos portugál hátvéd, Mario Camora nemrég kapta meg a román állampolgárságot, a válogatott szakvezetése pedig máris behívta a keretbe. A román szövetség hivatalos honlapján közölt interjúban elmondta,

függetlenül attól, hogy játszik, vagy nem, az izlandi mérkőzés lesz a legfontosabb pályafutása során.

Úgy véli, a jó erőnléti és a mentális állapot, illetve a taktikai fegyelmezettség is szükséges ahhoz, hogy győzzenek. Továbbá, minden szinten be kell tartaniuk a vezetőedző utasításait, mert jól ismeri és hosszú ideig elemezte az ellenfelet.

Hirdetés

A román válogatott kerete már kedden délután elutazott a mérkőzés helyszínére. Az ötórás repülőutat követően a küldöttséget egyből tesztelésnek vetették alá az izlandi hatóságok. A szigorú protokoll szerint a szakmai stáb és a labdarúgók csak a szerda esti hivatalos edzés és a mérkőzés idejére hagyhatják el a szállodát.

Románia csütörtökön 21.45-től lép pályára Reykjavikban az Európa-bajnoki pótselejtező elődöntőjében, a zárt kapuk mögött rendezendő mérkőzést a Pro TV élőben közvetíti.

A győztes november 12-én a Bulgária–Magyarország meccs továbbjutójával idegenben játszik a jövőre halasztott kontinenstornára való kvalifikációért.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Brazil varázslattal legyűrte az aradiakat az FK Csíkszereda (videóval)

A brazil játékmester Anderson Ceara szépségdíjas találataival az FK Csíkszereda már az első félidőben kétgólos előnyre tett szert, majd a szünet után hatékonyan védekezett, így mindhárom pontot otthon tartotta az Aradi UTA ellen.

Ilyés Róbert: amikor Andersonnak kedve van futballozni, megállíthatatlan

Látványos brazil megmozdulásokkal és fegyelmezett védekezéssel aratott 2–0-s győzelmet az FK Csíkszereda az Aradi UTA ellen. A lefújást követően a vezetőedzők és a főszereplők is megosztották gondolataikat a mérkőzésről.

Székelyhon

Fúrják, robbantják a hegyet, hogy autópálya haladhasson át rajta

A Déli-Kárpátokat átszelő Nagyszeben-Pitești autópálya egyik legnehezebb szakaszán, a Vâlcea megyei Robești alagútpárnál látványos ütemben halad a hegy átfúrása.

`
Krónika

Napokkal az omlás előtt érkeztek a felkiáltójelek: hogyan semmisült meg a szilágycsehi református templom tornya?

Az elmúlt évek egyik legsúlyosabb erdélyi műemléki eseménye rázta meg a szakmát és a helyi közösséget. A szilágycsehi református templom tornyának az összeomlása kapcsán a felújítást tervező szakember, Makay Dorottya nyilatkozott a Krónikának.

Krónika

Marosvásárhelyről az olimpiai faluba: az utolsó pillanatban jutott ki Molnár Anna gyorskorcsolyázó

Jelenleg a milánói olimpiai faluban készül a rajtra a marosvásárhelyi Molnár Anna gyorskorcsolyázó, aki az utolsó pillanatban tudta meg, hogy ott lehet a téli játékokon.

Főtér

Az e-személyivel rendelkezők ingyen utaznak a tömegközlekedésen, mert az ellenőrök tehetetlenek

És ez újabb oldalról világít rá arra, hogy a még mindig sínes doszárban gondolkodó romániai bürokrácia semmit sem tud kezdeni a technológia adta lehetőségekkel.

Ez is érdekelheti

Pécsre igazolt az FK Csíkszereda korábbi kulcsembere

Új klubnál folytatja pályafutását Babati Benjámin: a korábban az FK Csíkszereda történelmi élvonalbeli feljutásában kulcsszerepet vállaló támadó az NB III-as PMFC-hez igazolt.

Aggodalom Mircea Lucescu egészségügyi állapota miatt, a szövetség készenléti tervvel is számol

Fokozódó nyugtalanság övezi Mircea Lucescu egészségügyi állapotát a családján belül és a Román Labdarúgó-szövetségnél is. A 80 éves szövetségi kapitányt egy fővárosi kórházban kezelik, helyzetét orvosi források súlyosnak és aggasztónak írják le.

Jól ismeri ellenfelét az Európa-liga rájátszásában a Ferencváros

A bolgár Ludogoreccel játszik a nyolcaddöntőbe jutásért a magyar bajnok Ferencváros a labdarúgó Európa-liga rájátszásában.

A legrosszabbkor bukta el veretlenségét az FTC, az FCSB számára véget ért az Európa-liga

Az Európa-liga főtáblájának zárófordulójában az FCSB és a Ferencváros sorsa is eldőlt: a bukarestiek hiába harcoltak ki döntetlent a Fenerbahce ellen, míg a magyar regnáló bajnok a legrosszabb pillanatban szenvedett vereséget.

Amire nincsenek szavak: szurkolói tragédiák a lelátón és azonkívül

Az egész országot megrázta a hír, miszerint hét görög, PAOK-szurkoló közlekedési balesetben elhunyt Temes megyében. A futballtörténelem nem mentes a tragédiáktól, a balesetek mellett a stadionkatasztrófák is szedik az áldozatokat.

Marius Corbu a Ferencváros játékosa – hivatalos

A Ferencváros hétfőn késő délután a hivatalos honlapján bejelentette, hogy szerződtette a magyar-román kettős állampolgársággal rendelkező Marius Corbut.

Chivu csapatának meccsén bíráskodik Kovács István a BL-ben

Újabb megbízatást kapott Kovács István a labdarúgó Bajnokok Ligája főtábláján, az utolsó fordulóban a Borussia Dortmund és az Inter párharcát vezeti.

A Ferencvároshoz igazolhat Marius Corbu

Sajtóértesülések szerint megszületett az egyezség a ciprusi APOEL és a Ferencváros között, így Marius Corbu a magyar bajnoknál folytathatja, amely hamarosan hivatalosan is bejelenti a leigazolását.

Hazai közönség előtt játszanak barátságos meccseket tavasszal a magyarok

A magyar labdarúgó-válogatott Szlovéniával és Görögországgal játszik barátságos mérkőzést márciusban.

Őrzi veretlenségét az FTC, simán kikapott Zágrábban az FCSB

Hét forduló elteltével továbbra is veretlen a Ferencvárosi TC a labdarúgó Európa-liga főtábláján, míg az FCSB nem tudta borítani a papírformát, és vereséget szenvedett a Dinamo Zagreb otthonában.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!