Tajti József fontos szerepet játszott a Székelyföld Labdarúgó Akadémia megalakulásában, vele beszélget Agyagási Levente – szerdán 10 óra 20 perckor, élőben a Marosvásárhelyi Rádió frekvenciáin, valamint interneten a www.marosvasarhelyiradio.ro weboldalon.
Ifj. Tajti József futballszakértő, a Puskás Akadémia és a Ferencváros utánpótlásának volt szakmai igazgatója, a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) Edzőképző Intézetének korábbi instruktora, testnevelő tanár, UEFA Pro és Elit Youth (A) licences labdarúgó szakedző, akivel a szerkesztő-műsorvezető Agyagási Levente az utánpótlás-nevelésről, gyerek-edző kapcsolatról, az edzők és szülők viszonyulásáról beszélget.
Ifj. Tajti József azon ritka szakemberek közé tartozik a magyar fociban, aki általános köztiszteletnek örvend, emberileg és szakmailag is.
Az FK Csíkszereda megállapodott a Győri ETO-val Bödő Efraim Zoltán szerződtetéséről, így a saját nevelésű fiatal középpályás a magyar bajnoki címvédőnél folytatja – az átigazolást Szondy Zoltán klubelnök megerősítette a Székely Sportnak.
Betalálnia sem sikerült Örményországban az Universitatea Craiovának, amely a hajrában kapott góllal búcsúzott az Európa Ligától. A Ferencváros magabiztosan verte török ellenfelét, a sikerből Marius Corbu góllal vette ki a részét.
Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.
Saját kérésére visszahívták állomáshelyéről Balla Tullia Imolát, Románia montreáli főkonzulját, aki két és fél éve látta el a diplomáciai kirendeltség irányítását. A korábban számos kormányzati pozíciót betöltő diplomatát több mindennel megvádolták.
John Ratcliffe, az Egyesült Államok Központi Hírszerző Ügynökségének (CIA) igazgatója a héten Moszkvába tett látogatása során figyelmeztette az orosz tisztviselőket, hogy ne fokozzák a feszültséget a balti NATO-tagállamokkal szemben.
Románia legfontosabb ügye: a péksütemények. Egy lepényállam vajaskifli-gyarmatának franciás hadicsele durrant el...
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!