A közönség szerepe ezúttal is kulcsfontosságú – és ezt a klubok is tudják. A Sepsi-SIC hivatalos Facebook-oldalán hívta fel a figyelmet egy különleges szurkolói akcióra:
Akinek van jegye vagy bérlete a Sepsi OSK mérkőzésére, automatikusan beléphet a Sepsi-SIC pénteki találkozójára is.
A kosárlabdameccs után, 20.30-kor ingyenes buszjárat szállítja a szurkolókat a Szabó Kati Sportcsarnoktól a Sepsi OSK stadionhoz. Az utazás díjmentes, és minden utas ingyenes belépőt kap az esti futballmérkőzésre is.
– áll a Sepsi-SIC közleményében.
A Sepsi-SIC 1:1-re áll a női kosárlabda bajnoki döntőben a CSM Târgoviște ellen, a harmadik mérkőzést pénteken 18.30-tól rendezik a Szabó Kati Sportcsarnokban. A Sepsi OSK-ra pedig sorsdöntő összecsapás vár a bennmaradás szempontjából: pénteken 21 órától fogadja a Galaci Oțelult a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában.
Sáros, felázott pálya, elpuskázott lehetőségek és öt percnyi rövidzárlat miatt engedett ki a kezéből biztosnak tűnő győzelmet és két pontot a Sepsi OSK Afumați-ban.
Másfél hónap alatt oldódott meg Nyikita Melnyicsuk vízumproblémája, így a Csíkszeredai Sportklub orosz kapusa megérkezett az országba és hamarosan csatlakozik a társaihoz.
Jelentős mennyiségű csapadékra adott ki szombaton elsőfokú (sárga jelzésű) figyelmeztetést az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Érthető módon a romániai közéletet is élénken foglalkoztatják az ukrajnai háború lezárását célzó béketervvel kapcsolatosan megkezdődött tárgyalások.
Minden eddigi fellépését túlszárnyaló koncertet tartott a nyáron a csíksomlyói nyeregben a gyergyószentmiklósi Bagossy Brothers Company. A Médiatár kisfilmje, a Bagossy a nyeregben megmutatja, hogyan épült fel ez a különleges est a háttérben.
További hírek: petíció indult, hogy a repülőn utazó családtagokat egymás mellé ültessék a légitársaságok. Egy Maros megyei sofőr az önkívület határára itta magát, utána volán mögé ült.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!