Könnyedén elintézte kedvenc ellenfelét a Kolozsvári CFR (videóval)

Zátyi Tibor 2022. augusztus 31., 22:09 utolsó módosítás: 2022. augusztus 31., 22:19

Az idei szezon eddigi legkönnyebb mérkőzését játszotta a bajnoki címvédő Kolozsvári CFR, a labdarúgó Szuperliga 8. fordulójában „kedvenc ellenfelét”, az FC Voluntari-t verte négy góllal hazai pályán.

Petrila kezdte meg a gólgyártást Fotó: Facebook/Kolozsvári CFR

Az FC Voluntari nagyon rég, közel hat évvel ezelőtt örülhetett győzelemnek a CFR ellen, 13 bajnokival ezelőtt, még 2016 decemberében verte meg a CFR-t, az azóta lejátszott tizenhárom meccsen mindössze egy döntetlent ért el, a többin rendre vereséget szenvedett.

A találkozó a CFR akarata szerint zajlott, habár Dan Petrescunak gondot okozhat a középhátvéd Manea sérülése, akit már a 21. percben le kellett cserélnie. Az enyhe mezőnyfölény aztán még az első félidőben góllá érett, Petrila talált be, majd a szünet előtt Aliji volt annyira meggondolatlan, hogy a félpályán mellkason rúgta Deacot, így a videóbírózás után mehetett tusolni.

A második félidőben megérződött a CFR játékán az emberelőny, jöttek is a helyzetek, amelyekből Jefte, Mistrati és Yeboah is kihasznált egyet-egyet.

A CFR 4–0-ra nyert és két vereség után szerzett ismét pontot, a győzelem pedig a 12.-ről a negyedik helyre repítette a címvédőt,

amely legközelebb egy bő hét múlva, jövő pénteken játszik – az FCSB elleni rangadót elhalasztották a hétvégéről és december közepén pótolják majd –, ismét hazai pályán, az Universitatea Craiovát fogadja.