Az biztos, hogy a Sepsi OSK a labdarúgó Konferencia Liga második selejtezőkörében kapcsolódik be a sorozatba, itt nem lesz kiemelt. A háromszékieknek 4,100-as a koefficiensük, roppant nehéz ellenfelet kaphatnak a nemzetközi porondon. Az előző idényben Cristiano Bergodi gárdája a 3. selejtezőkörben esett ki a harmadik számú európai kupakiírásból, a svéd Djurgaardens 6–2-es összesítéssel ütötte ki őket. Két szezonnal ezelőtt a Sepsi a 2. körben a szlovák Spartak Trnava ellen büntetőkkel búcsúzott.
A Kolozsvári CFR vagy az U Craiova lehet a nagy vesztes
A Sepsi OSK Román Kupa-győzelme következtében a Szuperliga rájátszásának negyedik helyezettje biztosan nem játszik a Konferencia Ligában. Így a román focibajnokság felsőházi rájátszásának utolsó fordulója óriási fontossággal bír, azaz,
hogy a Kolozsvári CFR és az Universitatea Craiova közöl ki lesz a harmadik a rangsorban.
A dobogó legalsó fokának helyezettje ugyanis selejtezőmeccset játszik a Konferencia Ligáért az alsóház első két pozíciójában végzett együttes, az FC U Craiova 1948 és az FC Voluntari párharc győztesével. Aki talpon marad az jut ki a nemzetközi szintérre.
A Kolozsvári CFR 42 ponttal a harmadik helyen áll az utolsó forduló előtt. Az erdélyiek a már bajnok Konstancai Farult fogadják, az Universitatea Craiova 40 ponttal rendelkezik, ők a Sepsi OSK vendégei lesz. Egyenlő pontszám esetén az oltyánok vannak előnyben.
Amennyiben a Kolozsvári U hódította volna el a Román Kupát, akkor a Szuperiga negyedik helyezettje csapott volna össze a selejtezőmeccsen az alsóház párosának győztesével. Az U-nak ugyanis nincs indulási licence az európai kupákra.
A Sepsi OSK lehetséges ellenfelei a Konferencia Ligában:
Club Brügge (belga)
Gent (belga)
PAOK Salonic (görög)
Maccabi Tel-Aviv (izraeli)
Viktoria Plzen (cseh)
Bodo/Glimt (norvég)
Lech Poznan (lengyel)
Hapoel Beer-Sheva (izraeli)
Djurgardens (svéd)
APOEL Nicosia (ciprusi)
Besiktas (török)
Rijeka (horvát)
Legia Varsó (lengyel)
Rosenborg (norvég)
Spartak Trnava (szlovák)
DAC Dunaszerdahely (szlvákiai)
Megj.: a lista nem végleges, még több országban folynak a küzdelmek.
Rendkívül fontos három pontot szerzett Galacon az FK Csíkszereda, amely 3–2-re győzött az Oțelul ellen a Szuperliga alsóházi rájátszásának nyitányán. Ilyés Róbertet a meccs végén kiállította a játékvezető, a tréner mégis elégedetten értékelt.
A szezon eddigi legjobb idegenbeli játékával aratott fontos győzelmet az FK Csíkszereda, a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának első fordulójában, szombaton 3–2-re legyőzte a Galaci Oțelult, és nagy lépést tett a bennmaradásért zajló harcban.
Elfogadta a kormány csütörtöki esti ülésén azt a határozatot, amely szerint július 1-től a jelenlegi 4050 lejről 4325 lejre nő a bruttó minimálbér.
A magyar tudomány és kultúra képviselői munkájuk és alkotásaik által összefognak minket, erősítenek, építenek és gyarapítanak mindannyiunk javára – mondta Sulyok Tamás köztársasági elnök a Kossuth- és Széchenyi-díjak átadásán szombaton az Országházban.
A március 15-i magyar állami kitüntetések idei díjazottjai között több erdélyi alkotó és szakember neve is szerepel.
A Helikon női háttérországáról és a 19. századi férfieszményekről is szó volt a Babeș-Bolyai Tudományegyetem történészkonferenciáján.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!