Nehéz idők járnak a piros-fehérek háza táján, hiszen egy biztató bajnoki rajt után elvesztették kezdeti lendületüket, és legutóbbi meccseiken túl azon, hogy kudarcok sorozatát kellett megélniük, a játék is több helyen akadozott. Ezen kell most javítania a székelyföldi együttesnek, amelyre jó esély is mutatkozik a Chindia ellen,
hiszen a Dâmbovița megyei alakulat ebben az idényben még egyszer sem volt képes győzni, mindössze három döntetlenre futotta erejükből, így nem véletlenül csúsztak vissza a rangsor utolsó pozíciójába.
A háromszékiek számára bíztató lehet, hogy a két csapat egymás elleni mérlege nekik kedvez, az élvonalban eddig kilenc alkalommal találkoztak egymással, amiből az OSK négy meccset megnyert, szintén négyszer megosztoztak a pontokon, a Chindia pedig csak egy mérkőzésen örülhetett a győzelemnek.
A szombat délutáni találkozót megelőzően Cristiano Bergodi, a Sepsi OSK vezetőedzője kihangsúlyozta, csapata nehéz időszakon megy keresztül, de bízik abban, hogy a Târgoviște ellen ennek sikerül véget vetni, és ha kellő önbizalommal lépnek pályára, be tudják gyűjteni a három pontot.
„Nehéz meccsre számítok, mert egy olyan ellenféllel kell megküzdenünk, amelynek nagy szüksége van a pontokra. Én viszont bízok a fiúkban, hogy képesek lesznek a jó játékra, hiszen a Mioveni elleni találkozó második félidejétől eltekintve ezt bizonyították, és nem biztos, hogy minden alkalommal vereséget érdemeltünk volna. De ez már a múlt, megyünk előre, és remélem, három ponttal fogunk hazatérni.
Most azonban az a fontos, hogy a fiúk elsősorban mentálisan tudjanak válaszolni erre a kihívásra, mert technikailag és taktikailag fel vannak készülve” – nyilatkozta Cristiano Bergodi, a Sepsi OSK vezetőedzője.
A háromszékiek olasz trénere arról is beszámolt,
az újonnan leigazolt Tamás Márk már együtt edz a csapattal, azonban még időre van szükség ahhoz, hogy bevethető legyen, ezzel szemben viszont Pavol Safranko tagja a Chindia ellen nevezett keretnek, és a szombati mérkőzésen akár már pályára is léphet.
A szombaton 13 órakor kezdődő FC U Craiova–Sepsi OSK összecsapást a Viorel Flueran, Ovidiu Artene, Vlad Bârleanu által alkotott bírói hármas vezeti, és a Digi Sport 1, az Orange Sport 1 és a Prima Sport 2 televíziós csatornák élőben közvetítik.
2022. 09. 09. 18:45 | FC Botoșani Botoșani | Aradi UTA UTA | 1-2 |
2022. 09. 10. 13:00 | Chindia Târgoviște Chindia | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | 1-2 |
2022. 09. 10. 15:00 | FC Hermannstadt Hermannstadt | Petrolul Ploiești Petrolul | 2-1 |
2022. 09. 10. 21:30 | FC U Craiova 1948 FC U Craiova | Bukaresti Rapid Rapid | 1-0 |
2022. 09. 11. 18:30 | Konstancai Farul Farul | FC Argeș Pitești FC Argeș | 3-0 |
2022. 09. 11. 21:30 | Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR | Universitatea Craiova U Craiova | 2-0 |
2022. 09. 12. 18:00 | CS Mioveni Mioveni | Kolozsvári U Kolozsvári U | 0-1 |
2022. 09. 12. 21:00 | FCSB FCSB | FC Voluntari Voluntari | 1-1 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Konstancai Farul Farul | 10 | 6 | 3 | 1 | 19-9 | 21 |
2 | Bukaresti Rapid Rapid | 10 | 7 | 0 | 3 | 10-5 | 21 |
3 | FC Hermannstadt Hermannstadt | 9 | 5 | 4 | 0 | 13-6 | 19 |
4 | Petrolul Ploiești Petrolul | 10 | 5 | 2 | 3 | 10-9 | 17 |
5 | Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR | 8 | 5 | 0 | 3 | 15-9 | 15 |
6 | Aradi UTA UTA | 10 | 4 | 3 | 3 | 10-11 | 15 |
7 | FC U Craiova 1948 FC U Craiova | 10 | 4 | 2 | 4 | 12-10 | 14 |
8 | Universitatea Craiova U Craiova | 9 | 4 | 2 | 3 | 11-11 | 14 |
9 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | 10 | 3 | 4 | 3 | 11-8 | 13 |
10 | FC Argeș Pitești FC Argeș | 10 | 4 | 1 | 5 | 9-14 | 13 |
11 | FC Botoșani Botoșani | 9 | 3 | 3 | 3 | 9-9 | 12 |
12 | FC Voluntari Voluntari | 10 | 2 | 3 | 5 | 7-11 | 9 |
13 | FCSB FCSB | 8 | 1 | 5 | 2 | 10-13 | 8 |
14 | Kolozsvári U Kolozsvári U | 10 | 1 | 4 | 5 | 6-11 | 7 |
15 | CS Mioveni Mioveni | 10 | 1 | 3 | 6 | 5-14 | 6 |
16 | Chindia Târgoviște Chindia | 9 | 0 | 3 | 6 | 10-17 | 3 |
Kiváló hangulatban, telt ház előtt kapott gól nélkül nyerte meg a jégkorong Román Kupát a Gyergyói Hoki Klub. Történelmet írtak, először szerezték meg ezt a trófeát.
Hosszú idő után újra pályára lépett Gabriel Vașvari, a tapasztalt labdarúgó a harmadosztályban szereplő Zilahi SCM játékosa. A Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya a feljutásért küzd szülővárosa együttesének színeiben.
Veszélyes helyzet alakult ki kedden az udvarhelyszéki Gagyban, ahol bocsos anyamedvét láttak a településen. Nem volt egyszerű elkergetni a faluhoz közel tanyázó nagyvadat, amely rátámadt a vadőrre. A medve üregében kutyatetemeket és két bocsot találtak.
Újabb meghökkentő fizetéses statisztikák láttak napvilágot: a jelenleg alkalmazott havi bruttó román minimálbér vásárlóerő-egységben kifejezett értéke – mely életszerűbb összehasonlításra ad lehetőséget – immár az európai top 10-ben szerepel.
A székelyföldi autonómiatörekvéseket vette célkeresztbe az érvénytelenített elnökválasztás első fordulóját megnyerő szélsőjobboldali Călin Georgescu legfrissebb megszólalásában.
Erdélybe a várépítőket – a hódokat –1998 táján telepítették be. A romániai populáció azóta szépen megtelepedett a Szamosok, az Olt, a Feketeügy és a Maros mentén.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!