Jobb volt a Voluntari helyzetkihasználása, le is győzte a Craiovát

Székely Sport 2022. szeptember 16., 20:45 utolsó módosítás: 2022. szeptember 16., 20:46

Hiába játszott a legtöbb statisztika szerint fölényben az FC U Craiova, ezért továbbra sem adnak még pontot, a győzelmet az FC Voluntari szerezte meg a labdarúgó Szuperliga 11. fordulójának nyitómérkőzésén.

A Voluntari megközelítette a középmezőnyt Fotó: Facebook/FC Voluntari

Jóval veszélyesebben játszott az FK Csíkszereda korábbi játékosa, Juan Bauza által irányított craiovai támadósor, ám gólt a házigazda Voluntari szerezett: az első félidő végén nagy kavarodást követően Droppa lökete haladt át a gólvonalon.

A szünetet követően egymás után hagyta ki nagyobbnál nagyobb lehetőségeit az vendég oltyán gárda. A 71. percben még komolyabb hátrányba kerülhetett volna, hosszas videóbírózás után büntetőhöz jutott a Voluntari, ám Florea a keresztlécre lőtt.

Erre szinte ráfázott a házigazda, hiszen a hosszabbítás 5. percében Flores került óriási helyzetbe, de nem tudta legyőzni a kapust.

A Voluntari győzelmével továbbra is a 12. helyen áll, ám jelentősen csökkentette hátrányát a középmezőnnyel szemben, míg az FC U Craiova elszenvedte szezonbeli ötödik vereségét és maradt a 7. pozícióban.