Hiába vezetett 80 percen át, csak egy pontot szerzett a Farul

Zátyi Tibor 2022. december 16., 22:15 utolsó módosítás: 2022. december 16., 22:18

Hosszú idő után elveszítheti éllovas pozícióját a Konstancai Farul a labdarúgó Szuperligában, pénteken este szinte egész meccsen vezetett, mégis döntetlent játszott a Voluntari otthonában.

A fordulóban utolérhetik a Farult Fotó: Pinti Attila

A zuhogó esőben rendezett találkozó elején, két és fél perc játék után előnybe került a Farul, a labda szerencsésen került Băluță elé, akinek távoli lövése megpattant egy védőn és a hálóban kötött ki. A játék a továbbiakban is a vendégek akarata szerint zajlott, a hazaiak a játékrész vége felé kezdtek veszélyesebbek lenni, ám egyenlíteni nem tudtak.

Térfélcserét követően a Farul Alibec révén rúgott egy lesgólt, amit érvénytelenítettek, majd egyre jobban kezdett játszani a Voluntari, ám egymás után hagyta ki a helyzeteit. A legnagyobb lehetőség Adam Nemec előtt adódott, aki a 86. percben magabiztosan értékesített a videóbíró által is megerősített tizenegyest.

A Farul legutóbbi négy meccsén mindössze öt pontot szerzett, és elveszítheti az első helyet, amennyiben a Kolozsvári CFR kedden legyőzi a Hermannstadt csapatát.