Hiába a fullasztó aradi dominancia, mindössze egy pontot ért

Zátyi Tibor 2022. szeptember 03., 21:34 utolsó módosítás: 2022. szeptember 03., 21:35

Komoly lehetőséget szalasztott el az Aradi UTA a labdarúgó Szuperliga 9. fordulójában, hogy felzárkózzon az élmezőnybe, csupán döntetlent játszott a sereghajtó Chindia Târgoviștével.

Benga hajrában esett gólja egy pontot ért az aradiaknak Fotó: Pinti Attila

Jó előjelekkel várta az UTA a Chindia elleni meccset, hiszen eddig minden hazai bajnokiját megnyerte. Ennek megfelelően a kezdő sípszót követően nekiesett a bajnokságban szombat estig mindössze két pontot gyűjtött Chindiának (legutóbbi négy bajnokiján vereséget szenvedett), ám az aradiak dominanciája nem csúcsosodott ki komoly helyzetben.

Nem úgy túloldalt, ahol első lehetőségüket gólra is váltották a vendégek, igaz, ehhez kellett az UTA kapusa, Balauru is: Ahmetov nagyon távolról eleresztett lövése átcsúszott alatta, a labda a jobb kapufáról a kapus hátára pattant vissza, onnan pedig a hálóba.

Térfélcserét követően a hazaiak vezetőedzője, Ilie Poenaru minden támadóját pályára küldte, a szünetben beállt Claudiu Keserü a 72. percben eltalálta a kapufát. Az egyenlítés végül a hajrában összejött, egy szögletet követően Benga lőtt a hálóba. Az UTA hajszolta a győztes gólt, ám végül meg kellett elégedjen az egy ponttal.

Az aradiak a következő fordulóban az FC Botoșani vendégei lesznek, míg a Chindia jövő szombaton a Sepsi OSK-t fogadja.