Továbbra is nyeretlen a felsőházi rájátszásban a Kolozsvári CFR, harmadik meccsén harmadik döntelenjét játszotta, és lépéshátrányba került az Universitatea Craiova ellen fordulatos meccsen 3–2-re győzött Bukaresti Rapiddal szemben.
A vasárnap esti FCSB rangadó izgalmas, helyzetekben gazdag focit hozott. Az első félidőben a házigazda CFR játszott jobban, Birligea révén pedig meg is szerezte a vezetést.
A szünetet követően jóval aktívabb és veszélyesebb volt az FCSB, és egyenlített is, Coman nagyszerűen végzett el egy szabadrúgást, a labda védhetetlenül csapódott Scuffet hálójába. Ezt követően még veszélyesebbé vált az FCSB, több helyzetet is kihagyott, míg korábbi játékosa, Omrani egy lesgólt is szerzett.
A vége maradt 1–1, ami egyik csapatnak sem kedvez igazán, a Farul négy ponttal vezeti a rájátszást.
A fordulóból még egy meccs maradt, a hatodik Sepsi OSK az előtte álló Bukaresti Rapidot fogadja hétfőn 20.30-tól.
| 2023. 04. 08. 20:30 | Konstancai Farul Farul | Universitatea Craiova U Craiova | 3-2 |
| 2023. 04. 09. 21:00 | Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR | FCSB FCSB | 1-1 |
| 2023. 04. 10. 20:30 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | Bukaresti Rapid Rapid | 2-0 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Konstancai Farul Farul | 3 | 2 | 1 | 0 | 6-4 | 39 |
2 | Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR | 3 | 0 | 3 | 0 | 4-4 | 35 |
3 | FCSB FCSB | 3 | 1 | 2 | 0 | 4-3 | 34 |
4 | Universitatea Craiova U Craiova | 3 | 0 | 2 | 1 | 4-5 | 29 |
5 | Bukaresti Rapid Rapid | 3 | 0 | 2 | 1 | 3-5 | 28 |
6 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | 3 | 1 | 0 | 2 | 4-4 | 24 |
Összeült a Román Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága, szerdán több ügyben is döntést hozott: az FK Csíkszereda vezetőedzője, Ilyés Róbert kiállítását is elbírálták. A Bukaresti Rapid szurkolói rasszista megnyilvánulásai miatt súlyos büntetést kapott.
Kiválóan sikerült a rajt a kiesés elkerüléséért küzdő FK Csíkszeredának a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában. Megnéztük, hogy az utóbbi években hány pontra volt szükségük a csapatoknak az utolsó, biztos bennmaradást érő hely eléréséhez.
Anyagi károkkal járó baleset történt Máréfalván pénteken – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságnál érdeklődve.
A Kolozsvár közeli Magyarlétán helyezik örök nyugalomra Mihai Alettát, akit a járdán gázolt halálra egy személygépkocsi a kincses város központjában hétfőn. A szörnyű baleset mélyen megdöbbentette a lakosságot.
Románia biztonságban van – jelentette ki Nicușor Dan államfő csütörtökön, miután Mark Rutte NATO-főfitkárral tárgyalt Brüsszelben a Romániát ért iráni fenyegetés után néhány nappal.
Továbbá: egy tönkretett közlekedési lámpa javítása hónapokba telik, addig mindenki vigyázzon magára. És valaki elégette a szemetét s vele szinte egy egész erdőt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!