A CFR szombat esti kezdőjében mindössze hárman maradtak hírmondónak a hét közben elveszített BL-selejtezőt követően (Bălgrădean, Camora és Deac játszott az első perctől a Pjunik Jereván ellenbüntetőkkel elveszített párharc visszavágóján), a friss emberekből álló címvédő pedig az első negyedórát követően kezdett veszélyesebben játszani.
Ekkor Petrila kapáslövését még bravúrral védte Horațiu Moldovan, ám a 17. percben már ő is verve volt, amikor egy szögletet követően Yuri Matias pár méterről bombázott a kapuba. Ezzel a mérkőzés lényegi részét ismét letudta a CFR, számukra eseménytelenül teltek a percek, egészen a hajráig, amikor Bălgrădeannak kellett nagyot nyújtóznia Ioniță próbálkozásánál. A Rapidnál amellett, hogy akadozott a támadás, Adrian Mutu dolgát az is megnehezítette, hogy sérülés miatt három cserét is végre kellett hajtson – emiatt a második félidőben nem is tudott változtatni.
A szünetet követően csendesen csordogált a meccs, a játékrész közepén pár percig ismét felpörgött a CFR, de nem tudta előnyét növelni. A Rapid támadásai továbbra is veszélytelenek voltak, a fővárosi játékosok ha eljutottak a lövésig, azok pontatlanok és gyengék voltak. Ám így is hatalmas lehetőség esett az ölükbe, a hosszabbítás utolsó percében vezetett támadásuk során a labda elérte Hoban könyökét a CFR tizenhatosában,
Sebastian Colțescu játékvezető pedig a videóbíró segítségével megítélte a bajnokság első VAR-tizenegyesét. Ezt a lehetőséget azonban a Rapid nem használta ki, Albu gyengén elvégzett tizenegyesét Bălgrădean kivédte.
A Szuperkupa elvesztése és a BL-búcsút követően megvan az első sikere a Kolozsvári CFR-nek, ám a pozitív bajnoki rajt biztosan nem feledteti a sikertelenséget. A CFR játéka nem volt meggyőző, igaz, ez végül nagy szerencsével párosulva elegendő volt a Rapid legyőzéséhez.
Csütörtökön lép ismét pályára a kolozsvári gárda, a Konferencia Liga selejtezőjében az andorrai Inter Escaldest fogadja, a mérkőzés 20.30-kor kezdődik.
| 2022. 07. 15. 18:30 | FC Hermannstadt Hermannstadt | CS Mioveni Mioveni | 3-0 |
| 2022. 07. 15. 21:30 | Universitatea Craiova U Craiova | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | 2-2 |
| 2022. 07. 16. 18:30 | FC Argeș Pitești FC Argeș | Aradi UTA UTA | 2-0 |
| 2022. 07. 16. 21:30 | Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR | Bukaresti Rapid Rapid | 1-0 |
| 2022. 07. 17. 18:30 | Konstancai Farul Farul | FC U Craiova 1948 FC U Craiova | 2-1 |
| 2022. 07. 17. 21:30 | FCSB FCSB | Kolozsvári U Kolozsvári U | 1-1 |
| 2022. 07. 18. 18:30 | FC Botoșani Botoșani | Chindia Târgoviște Chindia | 3-2 |
| 2022. 07. 18. 21:30 | Petrolul Ploiești Petrolul | FC Voluntari Voluntari | 0-1 |
Mindegyik alsóházi csapat lejátszotta a mérkőzését a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának utolsó fordulójában, így kialakult a rangsor. Az FK Csíkszereda osztályozós helyről és idegenben indítja a play-out küzdelmeit. Mutatjuk az állást és a programot.
A Gyergyói Hoki Klub győzelmével zárult a romániai jégkorongbajnokság négyes döntője, amely megvédte címét a Brassói Coronával szemben. A párharcot követően a két együttes igazgatója, illetve vezetőedzője nyilatkozott a Székely Sportnak.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Varga Nándor eddigi ügyvezető elnök személyében új elnöke lett az RMDSZ Brassó megyei szervezetének. A tisztségre a tavaly botrányba keveredett Toró Tamás, a Brassó Megyei Magyar Napok főszervezője is pályázott.
Tizennégy településen fejlesztik a víz- és csatornahálózatot a székelyföldi Hargita megyében egy egymilliárd lejt meghaladó óriásprojekt keretében, a finanszírozási szerződést hétfőn írták alá Bukarestben.
Egy álkommunista megmondót nem érdekel a háború, ahogy a 10 lejes benzin réme se. Az viszont igen, hogy épp mi jön ki az elszabadult hajóágyú csövén, és ezzel mekkorát lehet kaszálni a lájkversenyben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!