Hirdetés

A déli harangszó jelzi a Sepsi OSK meccsének kezdetét

A rekkenő hőség is az ellenfelük lesz
Fotó: Pinti Attila

2022. július 23., 20:49

A Konferencia Ligában aratott sikere után vasárnap első bajnoki győzelmét is megszerezheti az új idényben a Sepsi OSK, amely a Szuperliga alapszakaszának 2. fordulójában a nyári szünetben jelentős átalakításon átesett FC Argeș együttesét fogadja.

2022. július 23., 20:49

A mérkőzést szokatlan időpontban rendezik, így mindkét csapat arra készülhet, hogy nemcsak egymással, hanem az időjárási viszonyokkal, a 30 fok feletti hőséggel is meg kell majd küzdeniük.

Hirdetés

A szentgyörgyi szurkolók azonban a tiltakozás újabb frappáns módját találták ki, arra kérik a közönséget, hogy jelzésként az illetékesek felé, mindenki strandöltözetben jelenjen meg a lelátókon.

A pályán viszont kiegyenlített erőviszonyokra lehet számítani, hiszen a Szuperkupa-győztes és a Konferencia Ligában is kiváló eredményt elérő piros-fehérek ellenfele egy olyan együttes lesz, amely az elmúlt idényben újoncként harcolta ki a felsőházi szereplését, és végül a rangsor hatodik helyén végzett. Az FC Argeș szakmai vezetése pedig a nyári szünetben sem tétlenkedett, nem kevesebb, mint tizenhét labdarúgót igazoltak le, köztük a madagaszkári és francia állampolgársággal rendelkező Dorian Bertrand középpályást, aki az UTA elleni győztes mérkőzésen két góllal mutatkozott be új csapatában.

A Sepsi OSK a bajnoki rajt alkalmával kétgólos hátrányból felállva mentett pontot az Universitatea Craiova otthonában, most pedig arra készül, hogy saját közönsége előtt első győzelmét is megszerezze.

Cristiano Bergodi •  Fotó: Pinti Attila Galéria

Cristiano Bergodi
Fotó: Pinti Attila

A vasárnapi találkozót megelőzően Cristiano Bergodi, a székelyföldi együttes vezetőedzője kiemelte, a magas hőmérséklet mindenképpen hatással lesz a játékra, és bár egy erős ellenféllel kell felvenni a versenyt, a három pont megszerzése a cél. Az olasz szakember szerint előfordulhat, hogy a kezdő tizenegyben lesznek változások, de a játékoskeret ezt lehetővé teszi, és biztos abban, hogy bárki is lép pályára, sikerrel fogja tudni teljesíteni feladatát.

„Azt várom a csapattól, hogy mindenekelőtt szép, látványos játékot mutasson, és persze megnyerje ezt a meccset. Nehéz lesz, mert egy jó csapattal kell megküzdenünk, amely győzelemmel kezdte a bajnokságot, a nyáron pedig gyökeres változáson ment át, tapasztalt játékosokkal erősítette meg a keretét.

Az edzéseken már saját bőrünkön érezhettük, hogy hihetetlenül meleg van, és a mérkőzés napján is hasonló kánikulára lehet számítani, ami befolyással lesz a játékra, de ilyen körülmények között is játszani kell. Sosem kerestem kifogásokat, de nem értem, hogy lehet déli tizenkettőre időzíteni egy meccset.

Ennek ellenére edzőként, játékosként igyekszünk tenni a dolgunkat, és majd meglátjuk, ki lesz a jobb. A nyári szünetben leigazoltunk néhány labdarúgót, amivel lényegében sikerült megduplázni a posztokat, így van választási lehetőségem a kezdőcsapat összeállításában, ezért megtörténhet, hogy lesznek változtatások, de előbb azt is látnom kell, hogy a csütörtöki mérkőzést követően ki hogyan tudott fizikailag regenerálódni. Mindig a soron következő meccs a legfontosabb, de a jövő héten a Konferencia Ligában is ismét pályára lépünk, a visszavágóra is gondolnunk kell” – nyilatkozta Cristiano Bergodi, a Sepsi OSK vezetőedzője.

A vasárnap déli 12 órakor kezdődő Sepsi OSK–FC Argeș összecsapást a Viorel Flueran, Sebastian Gheorghe, Marius Badea által alkotott bírói hármas vezeti, és a Digi Sport 1, az Orange Sport 1 és a Prima Sport 2 televíziós csatornák élőben közvetítik.

Labdarúgó Szuperliga, 2022–2023-as szezon, alapszakasz, 2. forduló

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Diószegi László: továbbra is mindent megteszek, hogy legyen jövője ennek a klubnak

Rövid másodosztályú száműzetés után emelt fővel tér vissza a román labdarúgás élvonalába a Sepsi OSK. A gyors visszajutás örömét beárnyékolják az anyagi nehézségek. Exkluzív interjúnkban Diószegi László nyíltan beszél a Szuperliga jelentette kihívásokról.

Imre Patrik Haalandban bízik, Tuchelben kevésbé – humorral fűszerezett vb-tippek

A Gyergyói Hoki Klub jégkorongozója, Imre Patrik nemcsak a jégen nyújt őszinte játékot, hanem a labdarúgó-világbajnokság kapcsán is kimondja amit gondol.

Székelyhon

Látványosan meghasadt az erdélyi autópálya

Óriási hasadás keletkezett az A10-es sztráda Szászsebes és Torda közötti szakaszán, a sofőröket óvatosságra intik.

`
Krónika

Látványosan megrepedt az A10-es autópálya Torda közelében, óvatosságra intik a sofőröket

Jelentős repedés és süllyedés keletkezett az A10-es autópálya Szászsebes és Torda közötti szakaszán, Torda közelében. A közösségi médiában közzétett felvételek alapján az útpálya két forgalmi sávját is érinti a károsodás.

Krónika

Bíróság elé viszi a többéves vitát az RMDSZ: Szabó Ödön beperelte Csomortányi Istvánt

A bíróságon folytatódhat a Bihar megyei magyar közélet egyik legrégebbi politikai konfliktusa: Szabó Ödön pert indított Csomortányi István ellen. Az RMDSZ-es politikus rágalmazásról beszél, az EMSZ-alelnök szerint a per célja az elhallgattatása.

Főtér

Ezúttal tényleg utolérte a végzete Romániai Pál Fülöp herceget?

A román királyi család hivatalosan el nem ismert tagját hamarosan kiadhatják Romániának, ahol börtönbüntetés vár rá. II. Károly unokájának portréja.

Ez is érdekelheti

Kétcsapatos lehet a bajnoki versenyfutás – itt vannak a szorzók a Szuperligára

Megjelentek a labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényének bajnoki címére vonatkozó szorzói. A fogadóirodák szerint a címvédő U Craiova és az FCSB számít favoritnak, a két székelyföldi csapat, az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK a mezőny végén kapott helyet.

Diószegi László: továbbra is mindent megteszek, hogy legyen jövője ennek a klubnak

Rövid másodosztályú száműzetés után emelt fővel tér vissza a román labdarúgás élvonalába a Sepsi OSK. A gyors visszajutás örömét beárnyékolják az anyagi nehézségek. Exkluzív interjúnkban Diószegi László nyíltan beszél a Szuperliga jelentette kihívásokról.

Mennyibe kerül a szurkolás a Szuperligában? – középmezőnyben az FK és az OSK

Bő egy héttel a Szuperliga rajtja előtt már szinte minden klub meghirdette bérleteit és jegyárait. Az összehasonlításból kiderül, hogy az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK a középmezőnybe tartozik, míg a legolcsóbb bérletet a Kolozsvári CFR kínálja.

Bemutatkozott a Puskás Akadémiánál az FK Csíkszereda volt játékosa

Mérföldkőhöz érkezett egy újabb székelyföldi tehetség: Brugger Dániel már a Puskás Akadémia felnőttcsapatában is pályára lépett. Közben alakul az FK Csíkszereda kerete az új bajnokságra.

Ovidiu Burcă: még nincs kész a Sepsi OSK, minden poszton szeretnénk erősíteni

Lezárta bulgáriai edzőtáborát a Sepsi OSK. A felkészülés első szakaszát követően Ovidiu Burcă vezetőedző értékelte az elmúlt közel két hetet, hangsúlyozva, hogy bár elégedett az elvégzett munkával, a keret még messze nem végleges.

Elindul a bérletértékesítés az FK Csíkszeredánál

Hétfőtől lehet megváltani az FK Csíkszeredánál a labdarúgó Szuperliga 2026–27-es idényére szóló szezonbérleteket. Az első héten kizárólag a tavalyi bérletesek újíthatják meg helyeiket.

Hegedűs saját térfeléről szerzett gólt az FK Csíkszereda edzőmeccsén

Második felkészülési mérkőzését is lejátszotta ausztriai edzőtáborában az FK Csíkszereda. Szabó István együttese ezúttal 2–1-re kikapott a cseh élvonal újoncától, az FC Zbrojovka Brnótól.

Gól nélkül zárta a bulgáriai edzőtábort a Sepsi OSK

Két felkészülési mérkőzéssel fejezte be bulgáriai edzőtáborát a Sepsi OSK. Ovidiu Burcă együttese pénteken a Slavia Sofia és az FK Hebar ellen is pályára lépett, ám egyik találkozón sem sikerült betalálnia.

A világbajnokságon már beváltak, hét új szabály érkezik a Szuperligába

Már nincs sok hátra a labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényének rajtjáig, amelynek első fordulójától hét új szabály lép életbe. Az újítások közül több már az idei vébén is megjelent, elsődleges céljuk pedig az időhúzás visszaszorítása.

Tizenegy játékosától búcsúzott el az FK Csíkszereda

Jelentős játékosmozgás zajlik az FK Csíkszeredánál: a klub bejelentette, hogy tizenegy labdarúgó távozik a keretből. A búcsúzók között több meghatározó futballista is szerepel.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!