Pénteken este három meccset rendeztek az alsóház utolsó fordulójából. A tét nagy volt, hiszen ezeken dőlt el, hogy ki búcsúzik a korábban kiesett CS Mioveni mellett. Az FC Argeș három góllal verte a meccset kettős emberhátrányban befejező Petrolult, míg a Chindia Târgoviște nem tudta legyőzni a Voluntari-t, a 2–2-es végeredmény azt jelenti, hogy a Chindia 17 szezon után búcsúzott az élvonaltól, az FC Argeș pedig osztályozót játszik. A CS Mioveni két évadot volt a Szuperliga tagja.
Az Európai Konferencialiga selejtezőjéért a Voluntari és az FCU Craiova harcol még, míg az Aradi UTA és az FC Argeș készülhet az osztályozóra. Hogy kikkel játszanak majd, az csak a 2. Liga felsőházának utolsó fordulója után dől el.
A Botoșani–CS Mioveni mérkőzést szombaton 14.45-től rendezik, ám a találkozó eredménye nem befolyásolja a táblázatot.
Labdarúgó Szuperliga, alsóházi rájátszás, 9. (utolsó) forduló: Aradi UTA–FCU Craiova 1–1, Chindia Târgoviște–FC Voluntari 2–2, FC Argeș–Petrolul 3–0, FC Hermannstadt–Kolozsvári U 1–2, szombaton 14.45-től Botoșani–CS Mioveni.
Az alsóház állása
7. FCU Craiova 36 pont
8. FC Voluntari 34
9. Petrolul 34
10. Kolozsvári U 33
11. FC Hermannstadt 31
12. Botoșani 28
13. (és osztályozós) Aradi UTA 26
14. (és osztályozós) FC Argeș 24
15. (és kiesett) Chindia Târgoviște 23
16. (és kiesett) CS Mioveni 11
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!