Szűkös kerettel próbálkozhat Craiován a Sepsi OSK

Sánta Imre 2021. szeptember 13., 15:31 utolsó módosítás: 2021. szeptember 13., 15:42

Kéthetes szünet után játszik ismét tétmeccset a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely a labdarúgó 1. Liga 8. játéknapjának zárómérkőzésén az Universitatea Craiova vendégeként száll harcba a pontokért. A háromszékiek hat forduló óta nyeretlenek, és ezt a negatív sorozatot szakíthatják meg a hétfő este 21 órakor kezdődő találkozón.

A nemzetközi szünetben nem minden úgy alakult, ahogy Leo Grozavu vezetőedző szerette volna Fotó: Pinti Attila

A sérülések által megtizedelt székelyföldi együttes legutóbb a bajnokság nyitányán örülhetett a sikernek, azóta három döntetlen és három vereség a mérlege, ezért mindenképpen jól jönne számukra egy győzelem, hogy pontjaik számát újabb három egységgel gyarapítva, pozíciójukon is javítsanak a bajnoki rangsorban.

A jelenleg 13. helyen álló háromszékiek számára biztató lehet, hogy az előző idényben kétszer is veretlenül távozhattak a Ion Oblemenco Stadionból, előbb az alapszakaszban, majd a rájátszásban is gól nélküli döntetlent értek el.

A két csapat egyébként eddig 12 alkalommal találkozott egymással az élvonalban, és az egymás elleni eredmények is azt tükrözik, hogy a hétfő esti összecsapáson is kiegyensúlyozott erők küzdelme várható, hiszen az Universitatea ötször, a piros-fehérek pedig négyszer hagyhatták el győztesen a pályát, míg három mérkőzés pontosztozkodással zárult.

Nem tűnik tehát lehetetlen vállalkozásnak pontot vagy pontokat rabolni a oltyánok otthonából, azonban Leo Grozavu, a Sepsi OSK vezetőedzője mérkőzés előtti nyilatkozatában figyelmeztetett, továbbra is szűkös keret áll rendelkezésére, és egy erős ellenféllel kell megküzdeniük. A szakember szerint a bevethető állapotban levő játékosai jó hangulatban készültek erre az összecsapásra, és ha sikerül begyűjteni a három pontot, a siker a labdarúgók önbizalmán is javíthat, ami nemcsak rövidtávon, hanem főleg a folytatásban lehet majd fontos.

„A szünet nem volt túl hosszú, nekünk pedig csak egy hét jutott arra, hogy megpróbáljunk javítani a játékunkon. Bár szerettem volna, nem sikerült felkészülési mérkőzést játszanunk, mivel néhányan a keret tagjai közül a válogatottakba kaptak meghívót, mások pedig továbbra is sérültek, így kevesen álltak rendelkezésre.

Az edzéseken viszont a fiúk eleget tettek annak, amit kértünk tőlük, és remélem, megértették, hogy a Craiova ellen nehéz mérkőzésre kell számítanunk. Az előző idényben jó meccseket játszottunk ellenük, és bízom benne, hogy ezúttal is hasonlóképpen történik. Jelen helyzetben, mivel eddig kevés pontot gyűjtöttünk, szükségünk van arra, hogy ezek számát gyarapítani tudjuk.

A szünet mindenképpen jól jött, mert tudtunk készülni a folytatásra, de mivel sok volt a hiányzónk, nem mondhatom, hogy minden tervszerűen alakult.

És ismétlem, egy erős ellenféllel szemben kell pályára lépnünk, amely ebben a kéthetes szünetben is tudott olyan labdarúgókat igazolni, akik emelik a csapat színvonalát. Nekünk viszont a legnyomasztóbb gondunk, hogy a sérült játékosaink közül többen még mindig nem álltak edzésbe, így azt sem tudjuk, mikor térhetnek vissza. Egyébként remek az öltözői hangulat, és csak egy győzelem hiányzik, hogy visszanyerjük az önbizalmunkat” – nyilatkozta Leo Grozavu, a Sepsi OSK vezetőedzője.

A hétfőn 21 órakor kezdődő Universitatea Craiova–Sepsi OSK találkozót a Marian Barbu, Bogdan Gheorghe, Tunyogi Ferencz által alkotott bírói hármas vezeti, és a Digi Sport 1, a Telekom Sport 1 és a Look Sport televíziós csatornák élőben közvetítik.