Hirdetés

Sztárigazolás a CFR-nél, a válogatott kapitánya az FCSB-nél

Jevhen Konopljanka az előző szezonban a a lengyel MKS Cracoviánál játszott
Fotó: Facebook/MKS Cracovia

Két nagy tapasztalattal rendelkező labdarúgó leigazolását jelentette be a kolozsvári és a bukaresti klub: a CFR-hez az ukrán futball utóbbi évtizedének egyik legjobbja, Jevhen Konopljanka, az FCSB-hez a román válogatott kapitánya, Vlad Chiricheș érkezett.

A kolozsvári klub kedden délután a közösségi oldalára feltöltött rövid, de látványos videóklippben mutatta be Jevhen Konopljankát. A 33 éves játékos meg is szólalt benne: „A teljesítmény a klub DNS-ének része. A mai naptól kezdve részese vagyok ennek az epikus utazásnak. Készen állok arra, hogy együtt történelmet írjunk! Hamarosan találkozunk!” – fogalmazott.

A támadó középpályás poszton játszó Konopljanka a Dnyipro, az FC Sevilla, a Schalke és a Sahtar csapatánál is meghatározó játékos volt, legutóbb a lengyel MKS Cracoviánál focizott.

Összesen több, mint 130 Bundesliga- és La Liga-mérkőzésen lépett pályára: a Schalke színeiben 78 alkalommal játszott és 13 gólt szerzett, valamint az FC Sevillánál 54 mérkőzésen kilenc találat fűződik a nevéhez.

Konopljanka 2016-ban megnyerte az Európa Liga trófeáját a spanyol klubbal, a sorozat 2014-2015-ös kiírásában pedig beválasztották a szezon csapatába.

87 alkalommal öltötte magára az ukrán válogatott mezét, három Európa-bajnokságon szerepelt, 2012-ben, 2016-ban és 2021-ben, és háromszor érdemelte ki az Év ukrán labdarúgója címet, 2010-ben, 2012-ben és 2013-ban, mindháromszor a Dnipro játékosaként.

A pályafutása utolsó szakaszához érkezett Konopljanka jelenlegi értéke mindössze 500 ezer euró, miután 2015-ben 25 millió euróra becsülték, amikor az FC Sevillában játszott.

Hirdetés

Az FCSB ugyancsak hétfőn közölte, hogy a 33 éves középhátvéd, Vlad Chiricheș aláírt az együttessel, aki

tíz év után tért vissza a bukarestiekhez, ahol 2012 januárja és 2013 augusztusa között már játszott.

Vlad Chiricheș legutóbb a Cremonese játékosa volt •  Fotó: Facebook/U.S. Cremonese Galéria

Vlad Chiricheș legutóbb a Cremonese játékosa volt
Fotó: Facebook/U.S. Cremonese

Aztán 9 és fél millió euróért a Tottenhamhez szerződött, ahol azonban nem tudta beverekedni magát a kezdőcsapatba, és később Olaszországba igazolt, kezdetben, a Napoli, majd a Sassuolo és végül a Cremosene színeiben szerepelt.

Chiricheș 75 mérkőzésen lépett pályára a román válogatottban, és számos alkalommal a csapatkapitányi tisztséget is betöltötte.

szóljon hozzá!
Hirdetés

Ajánljuk még

Kegyelemdöfés a hosszabbításban, véget ért a Sepsi OSK veretlensége

Pocsék első félidőt követően kétgólos hátrányba került a Sepsi OSK a Nagyváradi Bihar FC otthonában. A szünet után összekapta magát a háromszéki csapat, de a ráadásban jött a hidegzuhany a labdarúgó 2. Liga rájátszásának összecsapásán.

Kulcsjátékos távozik a Gyergyói Hoki Klubtól

Új kihívások után néz, és öt szezon után elhagyja a Gyergyói Hoki Klub együttesét. A támadó az elmúlt években a csapat egyik legfontosabb játékosa volt, hét trófea elnyerésében játszott meghatározó szerepet.

Székelyhon

Fejszével ölte meg várandós élettársát, életfogytiglant kapott

A ploiești-i ítélőtábla szerdán jogerősen életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.

`
Krónika

Üzemanyaghiány léphet fel a megrohamozott kutakon

A jelentős árcsökkenések nyomán felgyorsult keresletnövekedés következtében egyes töltőállomásokon átmenetileg üzemanyaghiány léphet fel – közölte hivatalosan az OMV Petrom.

Krónika

Kéttucatnyi házkutatás magyar többségű falvakban és városban

A Maros megyei rendőrök csütörtökön 23 házkutatást tartottak Nyárádremete és Makfalva községben, valamint Szovátán egy erdészeti bűncselekményeket vizsgáló büntetőügyben.

Főtér

Szintet léptek a koalíciós veszekedésben, már a patkányozásnál tart Bolojan és Grindeanu – hírek szombaton

Közben a PSD-s mezőgazdasági miniszter egy 5000 eurós Louis Vuitton bőrönddel flangált a reptéren. És egy riasztó adat: az első három hónapban közel 34 ezer esetben kértek rendőri segítséget a családon belüli erőszak áldozatai.

Ez is érdekelheti

Ilyés Róbert bátrabb játékot várt volna csapatától

Egy pontot szerzett a nagyszebeni kiszállásán az FK Csíkszereda, ami akár még sokat is érhet a végelszámolásnál. Ilyés Róbert vezetőedző az eredménnyel elégedett, a mutatott játékkal viszont már kevésbé.

Spekulatív hangnem az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK kapcsán

Nehéz időszakon van túl az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK – legalábbis, ha a román sportmédiában megjelent cikkeket nézzük. Több portál is foglalkozott a magyarországi választások rájuk vonatkozó következményeivel. Mi tisztáztunk sok kérdést.

A májálisozást az FK Csíkszereda–FCSB meccsel lehet lezárni

Elkészítettek a labdarúgó Szuperliga 7. fordulójának menetrendjét. Ez május 1-jén kezdődik, rögtön az alsóházi FK Csíkszereda–FCSB összecsapással.

Kissé fellélegezhet a nagyszebeni csapat a csíkiak elleni meccs előtt

Komoly anyagi gondokkal küszködik az FC Hermannstadt, a játékosoknak több havi fizetéssel tartoznak, ketten emiatt távoztak a csapattól. A vezetőség viszont gyorsan lépett, így kissé lenyugodtak a kedélyek az FK Csíkszereda elleni kiesési rangadó előtt.

Olcsó lett a rasszizmus: vékony büntetést kaptak cigányozásért

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága meglehetősen enyhe szankciót szabott ki a vasárnap esti Universitatea Craiova–Rapid közti, 1–0-ban végződött találkozón kihelyezett rasszista transzparensek miatt.

Újabb lépést tehet az FK Csíkszereda a bennmaradás felé

Folytatódik a bennmaradásért folytatott harc: az FK Csíkszereda pénteken Nagyszebenben lép pályára a Szuperliga alsóházi rájátszásában, ahol egy győzelem hatalmas lépést jelentene az élvonalbeli tagság megőrzése felé.

Másfél hónap után lelépett az FCSB edzője

Nagyon rövid ideig tartott Mirel Rădoi mandátuma az FCSB élén, a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában érdekelt bajnoki címvédő ismét vezetőedző nélkül maradt.

Veszélybe került két élvonalbeli klub európai szereplése

Első körben nem kapott UEFA-licencet a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásában érdekelt Bukaresti Rapid és az FC Argeș, de a döntés még nem végleges. Mindkét klub fellebbez, és jó eséllyel rendezheti a helyzetet az április végi határidőig.

A nyilatkozatokra is maradt az érzelmekből: így látták az edzők a csíki thrillert

Feszült hangulat és vitatott jelenetek jellemezték a szombat délutáni FK Csíkszereda–Unirea Slobozia labdarúgó-mérkőzés végét. A lefújás után a hazaiak a játékosok hozzáállását dicsérték, míg a vendégek a VAR-döntéseket kérdőjelezték meg.

Drámai végjátékban kaparintotta meg a pontokat az FK Csíkszereda (videóval)

Fordulatos, ötgólos mérkőzésen győzte le az FK Csíkszereda az Unirea Sloboziát a labdarúgó Szuperliga alsóházában. A szombat délutáni meccsen a csíkiak háromszor is előnybe kerültek, a hajrában pedig a VAR és a kapufa mentette meg őket az egyenlítéstől.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!