Szoros meccseket játszottak, ez a forduló sem volt a vendégeké

Sebestyén Ervin 2022. október 03., 19:02 utolsó módosítás: 2022. október 03., 19:22

Véget ért a negyedik forduló a Kovászna megyei labdarúgó-bajnokság 2022–2023-as idényében, a hét összecsapás során mindössze egy idegenben szereplő csapat győzött, illetve csupán egy találkozón volt egygólosnál nagyobb különbség a felek között.

Hozták a kötelezőt a barótiak Szentkatolna ellen. Korábbi felvétel Fotó: Tókos Csaba

A negyedik játéknapot megelőzően csupán a Perkői SE rendelkezett százszázalékos mutatóval, ezúttal idegenben játszottak Kovásznán. Kiélezett csatát vívott a két együttes, a végén pontosztozkodás lett a vége 1–1-es eredménnyel.

Kihasználta a lehetőséget a Baróti VSC, amely hazai pályán fogadta a Szentkatolnai SE-t. Érvényesítették a papírformát a barótiak, magabiztos játékkal tartották otthon a három pontot, miután 3–1-re sikerült győzniük. Ezzel a győzelemmel beérték a tabellán a Perkői SE-t, egyaránt 10-10 pontot gyűjtöttek négy bajnoki alatt.

Mindössze egy egységgel marad el tőlük a Bardoci Príma, amely fordulatos és nagyon nehéz mérkőzést játszott Zágonban. Az első félidő végén ugyan még csak 1–0 állt az eredményjelzőn, a második játékrészben felpörögtek az események és végül 4–5-ös bardoci siker lett a vége. Ezzel ők az egyetlen csapat, amely győzni tudott idegenben a negyedik fordulóban.

Szitabodza hazai pályán hozta a kötelezőt és 3–1-re legyőzte Nagyajtát, a Csernáton–Papolc, Bereck–Árkosi SE, Rétyi ISKE–Gelencei SE, valamint a Kovásznai SE–Perkői SE párharc egyaránt döntetlennel zárult.