Szoros csatában maradt alul Barcarozsnyón az SZFC

Zátyi Tibor 2022. november 12., 16:52

A Barcarozsnyói Olimpic Cetate vendégeként végletekig kiélezett mérkőzésen szenvedett egygólos vereséget a Székelyudvarhelyi FC szombaton, így kiszorult az első négy közül a labdarúgó 3. Liga 5-ös csoportjában.

Simó Csongor szépített, csapata viszont nem tudott egyenlíteni Barcarozsnyón Fotó: László Ildikó

Az udvarhelyiek bátran kezdték a mérkőzést, a 8. percben közel álltak a vezetés megszerzéséhez, 20 méterről eresztett el egy hatalmas lövést Matei, a kapus a kapufára tolta a labdát, majd nem sokkal később pedig Szakács centerezéséről maradt le centikkel Simó és Becze. A szünet előtt Marucza beívelésére jól érkezett Gavîrliță, a kapus leütötte, a játékvezető sípja viszont néma maradt, így maradt a 0–0.

A második félidő elején felgyorsultak az események, a hazaiak pár perc alatt kétgólos előnyre tettek szert: Drugă fejelt a hálóba, majd Roșu értékesített egy tizenegyest. Pillanatokkal később az SZFC is büntetőhöz jutott, amit Simó értékesített, így az 56. percben 2–1 állt az eredményjelzőn.

A folytatásban hajszolta az egyenlítést az SZFC, a hazaiak pedig ellentámadásra építkezve próbáltak veszélyeztetni. A 83. percben egy szögletet követően fejeltek kapura a vendégek, a hazaiak a gólvonalról mentettek, az udvarhelyiek igen, a játékvezetők viszont nem látták bent a labdát. A hosszabbításban is adott volt az egyenlítés lehetősége, Curpăn beívelését Berkeczi mellé fejelte.

A felsőházért folytatott harcban ezzel a Barcarozsnyói Olimpic Cetate lépéselőnybe került, oda-vissza verte a Székelyudvarhelyi FC-t.

A következő fordulóban újabb kemény csata következik, a Brassói SR Municipal érkezik a székelyudvarhelyi városi stadionba, amelyik csapat nyer, óriási lépést tesz, hogy az első négy között végezzen