Csütörtökön elkészült a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkör beosztása A címvédő Chelsea a Juventust, a Zenitet és a Malmőt kapta ellenfélül, míg a selejtező utolsó körében a Ferencvárost búcsúztató Young Boys a Villarreallal, a Manchester Uniteddel és az Atalantával játszik majd.
A csoportkörben láthatunk majd Atlético Madrid–Liverpool, Internazionale–Real Madrid és Bayern München–Barcelona meccset is.
A csoportkör első fordulóját szeptember 14-én és 15-én rendezik, míg az utolsó körre december 7-8-án kerül sor. A tavaszi folytatásban ezúttal is a csoportok első és második helyezettjei vehetnek részt – a harmadikok az Európa Ligába kerülnek át –, a versenyben maradt 16 klub február közepén a nyolcaddöntőben kezdi meg szereplését az egyenes kieséses szakaszban. A BL döntőjét május 28-án Szentpéterváron játsszák.
Labdarúgó Bajnokok Ligája 2021–2022-es szezonjának csoportjai:
A csoport: Manchester City (angol), Paris Saint-Germain (francia), RB Leipzig (német), Club Brugge (belga).
B csoport: Atlético Madrid (spanyol), FC Liverpool (angol), FC Porto (portugál), AC Milan (olasz).
C csoport: Sporting Lisboa (portugál), Borussia Dortmund (német), Ajax Amsterdam (holland), Besiktas (török).
D csoport: Internazionale (olasz), Real Madrid (spanyol), Sahtar Donyeck (ukrán), Sheriff Tiraspol (moldovai).
E csoport: Bayern München (német), FC Barcelona (spanyol), Benfica (portugál), Dinamo Kijev (ukrán).
F csoport: Villarreal (spanyol), Manchester United (angol), Atalanta (olasz), Young Boys (svájci).
G csoport: Lille (francia), Sevilla (spanyol), Salzburg (osztrák), VfL Wolfsburg (német).
H csoport: Chelsea (angol), Juventus (olasz), Zenit (orosz), Malmö (svéd).
A labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es szezonjának rajtja előtt egyértelműnek tűnik, hogy az újonc Sepsi OSK és az FK Csíkszereda számára az elsődleges cél a biztos bennmaradás kiharcolása lesz. Nézzük, milyenek az erőviszonyok az élvonal mezőnyében.
Utolsó felkészülési mérkőzését vívta a Sepsi OSK a labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényének rajtja előtt. Ovidiu Burcă együttese a másodosztályú Marosvásárhelyi ASA ellen 1–1-es döntetlent játszott hazai pályán.
Medve harapott meg egy 47 éves férfit Argeș megyében – jelentette hétfőn a megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A Jóisten, családja és a sport adott erőt Kelemen-Nemes Kinga neurológus rezidensnek, akinek nemrég daganatos megbetegedéssel kellett szembenéznie. A marosvásárhelyi orvos most segíteni szeretne a rákos betegeken és családtagjaikon.
A Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor (Tusványos) szervezői megerősítették, hogy Orbán Viktor idén is ott lesz a tusnádfürdői rendezvényen. A volt kormányfő előadásán való részvétel regisztrációhoz kötött.
… meglett a kormánybuktatás után készített első közvélemény-kutatás, érdekesek az eredmények… és Nicușor Dan államelnök enyhén szólva hülyét csinált magából a NATO-csúcsértekezleten.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!