Az olasz szakvezető az M4 Sport Sporthíradójában szerdán elmondta, jövő pénteken hirdet keretet a soron következő három vb-selejtezőre, de a korábbi alkalmakhoz képest kellemesebb gondokkal küzd, mert a futballisták többsége játékban van.
A kivételek között említette a télen a Salzburgtól az RB Leipzighez igazolt Szoboszlait, aki ágyéksérülése miatt idén még nem lépett pályára.
Rossi ugyanakkor hozzátette, a nemzeti együttes a tavaly őszi mérkőzései során bebizonyította, hogy bárkit pótolni tud, még ha ez nem is könnyű feladat.
Az elmúlt évben mindent megnyert a klubcsapatával és egyénileg is” – beszélt Rossi a lengyelek elleni nyitómeccs kulcsjátékosáról és a rivális Bayern Münchenben futballozó legjobbjáról.
Az 56 éves tréner azt emelte ki a folytatásban következő San Marinó-i és andorrai fellépésről, hogy nem szabad lebecsülni egyik csapatot sem, már csak a korábbi kellemetlen tapasztalatok miatt sem, de kötelező megnyerni mindkét találkozót ahhoz, hogy valóra váltsák az álmukat.
A magyar válogatott március 25-én a Puskás Arénában fogadja a lengyel gárdát, majd három nappal később San Marino, március utolsó napján pedig Andorra vendége lesz.
A nemzeti együttes nyáron az éppen száz nap múlva rajtoló, részben budapesti rendezésű Európa-bajnokságon szerepel, melyen június 15-én a címvédő portugálokat, majd 19-én a világbajnok franciákat látja vendégül a Puskás Arénában, aztán 23-án a csoportkör zárásaként Münchenben Németország csapatával küzd meg.
Egészen jó mérkőzést játszott a Sepsi OSK és a Konstancai Farul a labdarúgó Szuperliga 6. fordulójának meccsén. Két fiatal játékos talált be, újabb döntetlen jegyzett a háromszéki alakulat.
Az élvonalbeli bajnokságot szervező Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) közzétette a Szuperliga következő két fordulójának programját. Az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK a 7. és a 8. játéknapon is közvetlenül egymás után játszik.
Két autó ütközött össze szombaton hajnalban Homoródfürdő és Máréfalva között, hat személyt kellett kórházba szállítani – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Felhagyott az agglegényélettel az RMDSZ alsóházi frakcióvezetője, megnősült Csoma Botond parlamenti képviselő. A kolozsvári politikus Deák-Sala Rebekát, Kós Károly dédunokáját vette el feleségül.
Átláthatóbb és kiszámíthatóbb támogatási rendszert ígér a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkára, Heidl György a Krónikának adott interjújában.
Tudták, hogy 2Petru Groza egyszer a szőnyegen csúszva, Joszif Sztálint simogatva esedezett kegyelemért? Kun Miklós történész KMN-es előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!