Szoboszlai ismét betalált, de a Salzburg pont nélkül maradt a BL-ben – videóval

Horváth Bálint Ottó 2020. október 28., 00:39 utolsó módosítás: 2020. október 28., 00:52

Ötgólos mérkőzésen maradt alul a magyar válogatott Szoboszlai Dominikkal felálló RB Salzburg az Atlético Madriddal szemben a labdarúgó Bajnokok Ligája második fordulójának keddi játéknapján.

Fotó: Twitter/FC Red Bull Salzburg

A spanyol fővárosban rendezett találkozón az osztrák bajnok Szoboszlai Dominik első félidő végi találatával kiegyenlített, sőt a szünet után a vezetést is megszerezte, mégsem szerzett pontot, az Atlético ugyanis a portugál Joao Felix duplájával megszerezte a győzelmet.

Az A csoport másik mérkőzésén a címvédő Bayern München a vártnál nehezebben 2–1-re nyert a Lokomotiv Moszkva otthonában, és folytatja hosszú ideje tartó sikerszériáját.

A B csoportban a Real Madrid megúszta az újabb vereséget, remek hajrájának köszönhetően 2–2-es döntetlent ért el a sokáig előnyben játszó Borussia Mönchengladbach vendégeként. Nyeretlen maradt az Inter is, a jelenlegi csoportelső Sahtar ellen csak gól nélküli döntetlenre futotta az olaszok részéről.

Az angol együttesek hibátlanok maradtak, a C csoportban a Manchester City, a D-ben a Liverpool győzött a Marseille, illetve a Midtjylland ellen. Előbbi kvartettben a Porto mindhárom pontot otthon tartotta az Olimpiakosszal szemben, utóbbiban az Atalanta és az Ajax izgalmas, négygólos döntetlent játszottak egymással.

Labdarúgó Bajnokok Ligája, 2. forduló
A csoport: Atlético Madrid–Salzburg 3–2 (1–1), Lokomotiv Moszkva–Bayern München 1–2 (0–1)
B csoport: Borussia Mönchengladbach–Real Madrid 2–2 (1–0), Sahtar Donyeck–Internazionale 0–0
C csoport: Marseille–Manchester City 0–3 (0–1), Porto–Olimpiakosz 2–0 (1–0)
D csoport: Liverpool–Midtjylland 2–0 (0–0), Atalanta–Ajax 2–2 (0–2)