Az eseményt felvezető szerda déli sajtótájékoztatón elhangzott, hogy eddig OTP Bank Kupa néven zajlott a torna, idéntől pedig az Amigo Group a névadó szponzor.
Az FK Csíkszereda székházában megtartott eseményen Dusinszki Zoltán, a Székelyföld Labdarúgó Akadémia szakmai igazgatója, Cseke Szilárd, az FK sportigazgatója és Becze Tibor, az Amigo cégcsoport tulajdonosa vett részt. Elhangzott, hogy magas színvonalú mérkőzésekre van kilátás, a házigazda FK Csíkszereda mellett öt Kárpát-medencei magyar futballakadémia csapat vesz részt: a horvátországi Eszék, a szerbiai Topolya, a kárpátaljai Munkács, a felvidéki Dunaszerdahely, valamint az anyaországból a Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia.
A tornán 2007. január 1-e után született játékosok léphetnek pályára. A mérkőzések 2x40 percesek, a szombat délutáni döntőt a centerpályán, a stadionban rendezik, a többi mérkőzést pedig az FK-sportparkban. Minden találkozóra a belépés díjtalan.
Becze Tibor elmondta, öröm számára az, hogy támogathatja a fiatalokat a sikerhez vezető útjukon. „Remélem lehetőségük lesz gyarapodni, a sportteljesítményüket növelni, és talán a jövőben alkalmunk lesz látni majd őket a legjobb csapatoknál játszani. A tehetségek felkarolása révén a közösségünket és a jövőt építjük. Az Amigo több mint 30 éve támogatja a régiónk sporttevékenységeit. Én is élvonalbeli versenyzői (gyorskorcsolya – szerk. megj.) múlttal rendelkezem, így a sport iránti szeretetem természetesen töretlenül megmaradt. A közösségi finanszírozások között a sport prioritást élvez.
Milyen tanácsot adhatnék az FK Csíkszereda sportolóinak? Legyenek következetesek, elkötelezettek céljaik iránt. Dolgozzanak, próbáljanak egy kiegyensúlyozott, tisztességes életet élni és ne mondjanak le álmaikról. Ha mindez sikerül, egy napon biztosan az élsportolók soraiban láthatjuk őket”
– fejtette ki Becze Tibor.
A labdarúgó Amigo-kupa programja
Szerda (augusztus 2.): 16.30 órától Eszéki NK–Topolyai TSC (FK Sportpark, B-pálya), 19 órától FK Csíkszereda–Munkács MFA (FK Sportpark, A-pálya).
Csütörtök (augusztus 3.): 16.30 órától Puskás Akadémia–Eszék (FK Sportpark, A-pálya), 19-től pedig Munkács–Dunaszerdahelyi DAC (FK Sportpark, B-pálya).
Péntek (augusztus 4.): 16.30 órától Puskás Akadémia–Topolya (FK Sportpark, B-pálya), 19-től Dunaszerdahely–FK Csíkszereda (FK Sportpark, A-pálya).
Szombat (augusztus 5.): helyosztók – az 5. helyért 11 órától (FK Sportpark, B-pálya), a 3. helyért 14.30 órától (FK Sportpark, A-pálya), döntő 17 órától (centerpálya, városi stadion).
Az FK Csíkszereda kerete
Az Amigo-kupán a 2007-ben és később született játékosok léphetnek pályára. Dusinszki Zoltán elmondta, hogy az FK Csíkszereda U17-es együttesében újonnan érkezettek is vannak, akik idén nyáron csatlakoztak a kerethez.
Az Amigo-kupára benevezett csíki gárda: Ambrus Szabolcs, Bálint Eric Róbert, Bödő Zoltán Efraim, Deáky Zsombor, Gáll Péter, Jakab Krisztián, Keszler Nagy Roland, Alexandru Lungu, Nagy Botond, Nagy Loránd, Pap Dávid, Luca Păcuraru, Sas Dávid, Tóth Pál Előd, Varró Richárd, Vorga Hunor, Nagy Krisztián, Györfi Attila, Jonathan Morhan, Kulcsár Medárd, Trombitás Dávid, Erdei Ramon, Luca Novelli. Stáb: Szakál Csaba (vezetőedző), Burus Bernát (másodedző), Dénes Norbert (erőnléti edző), Tiberiu Lung (kapusedző), Simó Zalán (kinetoterapeuta).
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!