Szinte említésre méltó helyzete sem volt, hazai pályán kapott ki az FK farmcsapata

Sebestyén Ervin 2022. szeptember 30., 19:38

Saját közönsége előtt lépett pályára az FK Csíkszereda II., amelynek ellenfele a Dante Botoșani volt a labdarúgó 3. Liga 1-es csoportjának hatodik fordulójában. A csíkszeredai együttesnek szinte semmi nem jött össze, nagyon sima vendég siker született.

Küzdött az FK Csíkszereda II., de ezúttal is vereséget szenvedtek Fotó: Veres Nándor

A péntek délutáni mérkőzés első negyedórájában mindkét fél felmérte az ellenfelét, igazán veszélyes helyzetet nem sikerült kidolgozni. Azonban 20 perc elteltével egyre bátrabbá váltak a vendégek, nagyobbnál nagyobb lehetőségeket dolgoztak ki.

A Dante Botoșani nyomása a 26. percben góllá is érett, miután Deleanu kapott remek indítást a bal oldalon, kicselezett két védőt és védhetetlenül lőtte ki a hosszú felsőt a tizenhatos sarkáról (0–1).

A bekapott gól sem rázta fel a hazaiakat, leginkább a csíkiak térfelén zajlott a játék, nem tudták a botoșaniak kapuját veszélyeztetni, így félidőben 0–1 volt az állás.

Fotó: Veres Nándor

A fordulást követően semmit sem változott a játék képe, bátran játszottak a vendégek, ez pedig a 70. minutumban újabb gólt eredményezett, miután egy szögletből beívelt labdát a szünetben beállt Becze-Máthé Mátyás kapujába tudtak fejelni (0–2).

A hajrában ugyan próbálkozott az FK Csíkszereda farmcsapata, viszont igazi gólszerzési lehetősége nem volt, Dante Botoșani három pontja nem forgott veszélyben. Ezzel a vereséggel a hazaiak továbbra is a tabella második felében helyezkednek el, 5 bajnoki után 5 pontot gyűjtöttek be.

Labdarúgó 3. Liga, 1-es csoport, 6. forduló:
FK Csíkszereda II.–Dante Botoșani 0–2 (0–1)
Gólszerzők: Deleanu (26.), Asofiei (70.).
Vezette: Dănilă Ștefăniță (Bodzavásár), asszisztensek: Florea Bianca (Ploieşti), Chioibașu Alexandru (Ploieşti)

FK Csíkszereda II: Simon Máté (Becze-Máthé Mátyás, a szünetben) – Colceriu Flavius (Szín Ferenc, a szünetben), Kovács Márk (Baga István Szabolcs, a szünetben), Vereguț Daniel, Göndör Alex-Valentin – Balázs Lajos Norbert, Bujdosó Szilárd, Sebestyén Botond, Sándor Raul (Orbán Milán, 70.), Nagy Botond – Biró Tamás (Balogh Szilárd, 81.). Vezetőedző: Demény Norbert.
Dante Botoşani: Ailenei Ionuț – Tofan Cosmin (Buterchi Răzvan , 90.), Menn Felix, Moescu Adrian, Deleanu Paul (Nechită Sebastian, 90.), Asofiei Mihai, Asăvoaei Robert, Ababei Sebastian, Popovici Georgica (Chișeliță Florin, 84.), Foris Vasile Bogdan (Danale Vlad, 65.), Toader David (Pintilei Andrei, 90.). Vezetőedző: Sînescu Laurențiu.