Nagyon jól kezdte a szerdai felkészülési mérkőzést az SZFC, az első negyedórában gyakorlatilag lefocizta Barcarozsnyót a pályáról, a 13. percben pedig meg is szerezte a vezetést,
Szfárli lövését még védte a vendégek kapusa, a kipattanóra viszont jól érkezett Szőcs és a hálóba pofozta a labdát.
A folytatásban is a hazaiak akarata érvényesült a pályán, János előtt több ziccer is adódott, újabb gólt viszont a vendégek szereztek, távolról vették be Bordás kapuját. A szünet előtt fordíthatott volna Barcarozsnyó, ám az ellentámadásuk végén a kapufát találták el.
A szünetet követően sorcserét hajtott végre Florin Stângă, az SZFC edzője, a csapat játéka is megváltozott.
Habár több lett a hiba, így is a hazaiak voltak veszélyesebb, ám sem az udvarhelyi gárda, sem az ellentámadásra berendezkedett vendég együttes nem tudott újabb gólt szerezni.
Szerdától a csapat tíznapos edzőtáborba vonul Székelyudvarhelyen. Szombaton 11 órakor az FK Csíkszereda U19-cel, míg jövő szerdán a Szászrégeni Avântullal játszik újabb felkészülési meccset.
Az FCSB elleni bravúrgyőzelem után a többi eredmény is a Csíkszeredának kedvezett: szombaton matematikailag is biztossá vált, hogy Ilyés Róbert csapata elkerüli a kiesést és az osztályozót, azaz a labdarúgó Szuperligában kezdi a 2026–2027-es kiírást is.
Kulcsfontosságú győzelmet aratott a Sepsi OSK az éllovas Corvinul ellen, és visszavette a második helyet. A lefújás után Batzula Hunor a Székely Sportnak beszélt a nyomásról, a gól pillanatáról és a feljutási esélyekről.
Egy beteg halálát vizsgálja az ügyészség, aki áprilisban került a brassói kórház sürgősségi osztályára, ahol kezelést írtak fel neki, majd hazaengedték. Röviddel ezután otthon meghalt.
A korábbi RMDSZ‑vezető a fűnyíró kését próbálta megélezni, amikor a gép rázuhant.
Tragikus hirtelenséggel meghalt Takács Csaba, az RMDSZ egykori ügyvezető elnöke. A gyászhírt Kelemen Hunor szövetségi elnök tette közzé közösségi oldalán.
Azt tudjuk, hogy mit kívánt a magyar nemzet 1848-ban, de mit akartak a románok és a szászok? Az MCC történész-kerekasztalán ez is kiderült.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!