Szertefoszlott dobogós álom, negyedikként zárja az 1. Ligát a Sepsi OSK

Józsa Csongor 2021. május 20., 22:35 utolsó módosítás: 2021. május 20., 22:38

Két percig vezetett a sepsiszentgyörgyi együttes, az Academica Clinceni nem csak egyenlített, hanem megfordította az állást a szépségdíjas találatokat hozó mérkőzésen.

Chunchukov lövése nagy gólt eredményezett Fotó: Pinti Attila

Csütörtökön este a labdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásának kilencedik, utolsó előtti játéknapján az Academica Clinceni ideiglenes otthonában, Călărași-on lépett pályára a Sepsi OSK. Az utolsó szalmaszálba kapaszkodott a vendégcsapat, hogy még odaérjen a harmadik helyre, ehhez legalább pontot kellett szereznie.

Az első pillanattól megpróbálta irányítani a játékot a háromszéki gárda, ami nagyrészt sikerült. Egy-egy kisebb helyzetecskét követően két percen belül jött a gólváltás.

Előbb a vendégek egy szögletet követően Aganovic révén szerezték meg a vezetést – közelről bólintotta a kapuba egy szögletet után. Túloldalt egy beívelésre jól érkezett Tănase, aki szintén fejjel remek ívet adott a labdának, védhetetlenül továbbította a bal felsőbe (1–1).

A folytatásban is élénk volt az összecsapás, mindkét kapunál alakultak ki lehetőségek, de ezeket a hálóőrök magabiztosan hárították, így a döntetlen állás megmaradt a pihenőig.

A második játékrészben fennebb tolta támadásait az Academica, ez pedig láthatóan nem ízlett a sepsiszentgyörgyieknek. Az 54. percben Purece saját térfelén veszítette el a játékszert, Chuncukov lopta le a lábáról, kettőt tolt rajta, mintegy 22 méterről szépségdíjas találatot jegyzett, a lökete a jobb felsőben kötött ki (2–1).

Leo Grozavu rögtön hármas cserét eszközölt, ez csak részben jött be, eléggé körülményesen értek el a kapuig a Sepsi támadásai. Mitrea távoli szabadrúgása épp mellé zúgott, aztán a hosszabbításban Dumiter került ziccerbe, lábáról lecsúszott a labda. Bár küzdött, ezúttal pont nélkül maradt a piros-fehér együttes.

Ezzel eldőlt, hogy az utolsó játéknap eredményeitől függetlenül a Sepsi OSK a negyedik pozícióban zárja az 1. Liga idei kiírását – ez fennállása legjobb helyezése.

Labdarúgó 1. Liga, felsőházi rájátszás, 9. forduló:

Academica Clinceni–Sepsi OSK 2–1 (1–1).
Ion Comșa Stadion, Călărași, vezette: Cătălin Popa.
Gólszerzők: Cristian Tănase (15.), Tsvetelin Chunchukov (54.), illetve Adnan Aganovic (54.).
Clinceni: A. Păun – Achim, Bilali, Patriche, Pîrvulescu (Popa, 46.) – Moulin (Ventura, 86.), Cascini – Cordea, Chandarov (Dumitru, 66.), Cr. Tănase (Pashov, 74.) – Chunchukov (Rusescu, 74.). Edző: Ilie Poenaru.
Sepsi: Niczuly – Dimitrov (Fülöp L., 69.), Ninaj, B. Mitrea, Ștefănescu – Vașvari, Fofana (Achahbar, 58.) – Eder (Golofca, 58.), Purece (Petrila, 59.), Aganovic – Dumiter. Edző: Leo Grozavu.