A bajnokság középmezőnyében azonos pontszámmal rendelkező csapatok találkozóján összeségében szoros volt a játék. A bufteai edzőközpontban lejátszott meccsen a házigazdának számító Chindia az első félórát követően szerzett vezetést Daniel Popa révén, és előnyét sokáig meg is tartotta.
A végén úgy tűnt, hogy sikerül megőrizni a győzelmet, de a hosszabításban Erico da Silva góljával az aradiak mégis kiharcolták a döntetlent. A brazil védő egy ellenféltől rosszul fejelt labdát bólintott a kapuba, és immár négy találatnál jár, rendszerint a mérkőzések legvégén talál be, értékes pontokat szerezve csapatának.
Labdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 23. forduló:
Chindia Târgoviște–Aradi UTA 1–1 (1–0).
Gólszerzők: Daniel Florea (31.), illetve Erico da Silva (90+2.).
Újabb magyar játékossal bővült az FK Csíkszereda kerete: a székesfehérvári születésű Ódor Máté a Vasastól érkezett, és elsősorban a védelem jobb oldalán jelenthet megoldást a Hargita megyei gárdánál.
Új vezetőedzővel, hat nyári igazolással és a tavaly megszerzett élvonalbeli tapasztalattal vág neki a román labdarúgó Szuperligának a csíki együttes, amely hétfőn este Aradon, az újonc Corvinul ideiglenes otthonában kezdi meg a pontvadászatot.
Néhány nappal ezelőtt írtunk arról az összefogásról, amely a gyergyószentmiklósi Szabó Rékáért indult. Szomorú hírt közölt Péter Melinda, Réka édesanyja: a fiatal lány elhunyt. A család kéri, hogy az értük indított gyűjtés már ne folytatódjon.
Illegális csokoládéműhelyt és saját használatú lakást alakított ki a közlekedési minisztérium egyik épületében Dudás Annamária, a Vasúti Képesítési és Képzési Országos Központ (CENAFER) igazgatója.
A magyarság ügye kiemelt jelentőségű a magyar kormány számára annak ellenére, hogy nincs a nemzetpolitikának külön államtitkára.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!