Szépségdíjas találat a végén, csoportkörben a Kolozsvári CFR (videóval)

Horváth Bálint Ottó 2022. augusztus 25., 22:11 utolsó módosítás: 2022. augusztus 25., 22:51

Megszenvedett a továbbjutásért hazai pályán a Kolozsvári CFR, de minimális győzelmével idén is bejutott a labdarúgó Konferencia Liga csoportkörébe.

Megszenvedtek a továbbjutásért hazai pályán Fotó: Facebook/NK Maribor

Az egy héttel ezelőtti gól nélküli idegenbeli döntetlen után főesélyesként várta az NK Maribor elleni csütörtök esti hazai visszavágót a kolozsvári együttes.

Az első negyedórában mindkét oldalon voltak lehetőségek, előbb a szlovénok veszélyeztettek, Scuffet-nek kellett védenie, majd a kolozsváriak Yeboah révén szerezhettek volna vezetést, de a ghánai fejese nem volt eléggé erős. Ezután irányította a játékot a CFR, és a szünetig több helyzetet is kialakított, Jefté kétszer is a kapusba rúgta a labdát, közben pedig szöglet után Yuri fölé fejelt.

A folytatásban ismét a Mariboré volt az első lehetőség, ezúttal egy távoli lövés okozott némi gondot a hazaiak kapusának. A CFR játéka váratlanul visszaesett, a támadásai erőtlenek voltak, mindössze a végén volt veszélyes a kapura, Yeboah közel volt, hogy kihasználja a védők hibáját, de a kapufát találta el.

Aztán a 90. percben mégis megszerezte a továbbjutást jelentő találatot Dan Petrescu csapata, Manea hosszú bedobása után a horvát Lovro Cvek ollózós mozdulattal vette be a szlovén kaput.

Videó: Orange Sport

A Kolozsvári CFR tavalyhoz hasonlóan idén is bejutott a Konferencia Liga csoportkörébe. A hazai bajnoki címvédő sorozatban negyedik alkalommal szerepel valamelyik sorozat főtábláján, 2019-ben és 2020-ban az Európa Ligában volt érdekelt.