Szenzációs Fradi-továbbjutás a BL-selejtezőben

Orbán Zsolt 2020. augusztus 27., 00:28 utolsó módosítás: 2020. augusztus 27., 09:39

A magyar bajnoknak ugyanazt sikerült véghez vinni, mint tavaly a Kolozsvári CFR-nek: az FTC labdarúgócsapata a Celticet kiejtve jutott tovább a Bajnokok Ligája selejtezőjében.

A helyzeteivel sokkal jobban gazdálkodó FTC neves ellenfelet búcsúztatott a BL-selejtezőben. Korábbi felvétel Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

„Ismerjük a Celticet, tiszteljük az ellenfelet, de lesz esélyünk a szerdai összecsapáson” – ezt Szerhij Rebrov, a Ferencváros ukrán vezetőedzője nyilatkozta a glasgow-i mérkőzést felvezető sajtótájékoztatón.

Rebrov arról is beszélt, hogy csapata számára előnyt jelenthet, hogy zárt kapus mérkőzést rendeznek a Celtic Parkban, bár hozzátetette, sokkal több a szenvedély a pályán, ha szurkolók vannak a lelátón.

A magyar bajnok a selejtező első körében a svéd Djurgardent búcsúztatta magabiztos győzelemmel (2–0), míg a Celtic az izlandi KR Reykavikot gázolta el 6–0-ra.

Magyar szemszögből nézve szenzációsan indult a skóciai összecsapás, Sigér Dávid ugyanis már a hetedik percben előnybe lőtte a vendégeket.

A válogatottba is behívott debreceni középpályás egy szöglet után került helyzetbe, s mivel nem támadta meg senki, 18 méterről nagyszerűen bombázta a labdát a jobb alsóba.

A Fradi bátran, magabiztosan futballozott a mérkőzés elején, de a hazai zöld-fehérek idővel átvették az irányítást. A Celtic támadásai folyamatosan veszélyesek voltak, igaz, nyomasztó fölényt csak a félidő végére tudtak kialakítani Neil Lennon legényei. Forresték hiába rohamozták Dibusz Dénes kapuját, az egyenlítés váratott magára.

Szünet után is a skót csapat uralta a játékot, miközben az eső is eleredt a 60 ezer férőhelyes stadionban. A „kelták” végül egy ferencvárosi védő fején kissé irányt változtatott lövéssel egyenlítettek az 53. percben. Ryan Christie gólja szerencsés volt, ám a sok lehetőség fényében mindenképp megérdemelten jött vissza a meccsbe a Celtic.

Percekkel később Olivier Ntcham próbálkozásával fordíthattak volna a házigazdák, ám a Dibuszon átjutó labda a keresztlécre vágódott. Ezt követően Christie duplázhatott volna, a pécsi kapus azonban védeni tudott, majd Elyounoussi szerzett lesgólt.

A nagy Celtic-helyzetek után a Fradi fellélegezhetett kicsit, ismét kiegyenlítetté vált az összecsapás, aztán a 75. percben Tokmac Nguen egy ellentámadáson meglepte az ellenfelet:

a villámléptű norvég támadó elhúzott Elhamed mellett és Barkasz eszén is sikerült túljárnia (1–2).

A hajrában a Ferencváros kibírta a nyomást, és a svéd bajnok után kiejtette a papíron sokkal erősebbnek vélt skót riválisát. Hogy melyik csapat lesz a Rebrov-csapat ellenfele a harmadik selejtezőkörben, az augusztus 31-én derül ki.