A harmadosztály őszi küzdelmeit december 8-án fejezték be a csapatok, a folytatás pedig március 1-jén várható, de máris elkezdték a hangolódást a klubok. A Sepsi OSK II. és a gyergyói alakulat sem biztosította még be a felsőházba való bejutását a maga csoportjában, sőt, eléggé nehéz helyzetben vannak.
Az egymás elleni megmérettetésen azon volt a hangsúly, hogy mindkét fél új taktikákat teszteljen, új felállásokat próbáljon ki, illetve mindenki bizonyítási lehetőséget kapjon. Mindkét oldalon pályára léptek nagyon fiatal labdarúgók is, illetve az alapemberek is megkapták a maguk játékperceit.
A Sepsi OSK Aréna melletti műgyepes pályán lejátszott meccsen egy gól született az első játékrészben, amit a házigazda jegyzett, majd a második felvonásban mindkét csapat egyszer volt eredményes, így 2–1-re győzött a Sepsi OSK II.
A Hargita megyei csapat legközelebb pénteken lép pályára, saját közönsége előtt fogadja a Szászrégeni Avântul együttesét. A Sepsi OSK farmcsapatának programja egyelőre nem ismert.
Szombaton délután lezárult a 2. Liga alapszakasza, kialakult a felső- és alsóházi rájátszás mezőnye. A mindig jól értesült Emanuel Roșu sportújságíró pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy a Bihar FC nem kaphat feljutási jogot a Szuperligába.
Rendkívül fontos három pontot szerzett Galacon az FK Csíkszereda, amely 3–2-re győzött az Oțelul ellen a Szuperliga alsóházi rájátszásának nyitányán. Ilyés Róbertet a meccs végén kiállította a játékvezető, a tréner mégis elégedetten értékelt.
Nicușor Dan román államfő is köszöntötte a romániai magyarokat a nemzeti ünnep alkalmából.
A magyar tudomány és kultúra képviselői munkájuk és alkotásaik által összefognak minket, erősítenek, építenek és gyarapítanak mindannyiunk javára – mondta Sulyok Tamás köztársasági elnök a Kossuth- és Széchenyi-díjak átadásán szombaton az Országházban.
Ismét benyújthatják a külhoni magyar oktatási intézményekbe járó diákok szülei a Szülőföldön magyarul program támogatási kérelmét. A 2025/2026-os tanévre diákonként bruttó 100 ezer forint jár, a jelentkezéseket elektronikus úton várják.
Ilyen, amikor az egyik állami intézmény akadályozza a másik működését, az államkasszából kieső pénzt pedig ártatlan polgárok zsebéből pótolják.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!