A bajnokságot a 2008-ban és később született játékosokból álló csapatok számára írták ki, a meccsek nagypályán, 11 a 11 ellen zajlanak, a találkozók pedig 2x35 percesek. Székelyföldet négy csapat képviseli, Gyergyószentmiklós, Székelyudvarhely, Csíkszereda és Sepsiszentgyörgy együttese is ugyanabban a csoportban szerepel, ahol még Neamț és Bákó megye bajnokcsapata kapott besorolást.
Összesen 90 csapat vesz részt a regionális szakaszon – 16 csoport keretében harcolnak a legjobb 16 közé jutásért.
A 8. forduló eredményei:
Gyergyószentmiklósi Jövő–FK Csíkszereda 1–5,
Bákói FC–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 3–0,
LPS Piatra Neamț–Székelyudvarhelyi FC 3–1.
Az U15-ös Elit Liga, 2. csoportjának állása:
1. Bákói FC 8 7 0 1 35–5 21
2. FK Csíkszereda 8 6 1 1 29–7 19
3. Sepsi OSK 8 5 1 2 34–7 16
4. LPS Piatra Neamț 8 3 1 4 15–16 10
5. Székelyudvarhelyi FC 8 1 1 6 17–30 4
6. Gyergyószentmiklós 8 0 0 8 1–66 0
A következő forduló (március 19., 10 óra) programja: Bákói FC–Gyergyószentmiklósi Jövő, Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–LPS Piatra Neamț és Székelyudvarhelyi FC–FK Csíkszereda.
Korán véget ért a 2025–2026-os szezon a Csíkszeredai Sportklub számára, amely a tavalyi döntő után idén már a negyeddöntőben búcsúzott a jégkorong Erste Ligában. A kék-fehérek csapatkapitányát, Becze Tihamért a háttérről és a kérdéses jövőjéről kérdeztük.
Sokáig hiányzott a gól a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának mérkőzésén. A Konstancai Farul szerezte meg a vezetést, a ráadás negyedik percében erre válaszolt az FK Csíkszereda.
Halálos kimenetelű vasúti baleset történt Csíkszeredában a Brassói út mellett vasárnap délután: egy lovas szekérrel a vonat elé hajtottak, egy személy a helyszínen meghalt.
Dr. Székely-Szentmiklósi István negyvenöt éve családorvos a Szilágyságban – pályája egyszerre jelent hivatást, alkalmazkodást és közösségi elköteleződést.
Puczi Béla cigány ember nem hősként indult útnak, de hőssé vált, a magyarokat 1990 márciusában megvédő férfi tette ma is nemzet- és jövőépítő – hangoztatta a Belügyminisztérium társadalmi esélyekért és roma kapcsolatokért felelős államtitkára.
Olyan jó nézni, amikor a román értelmiségi elit arról beszél, hogy ej, no, ezen az etnicizmuson túl kellene már lépni, hiszen mind európaiak vagyunk. Komolyan? Serios?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!