Hirdetés

Székelyföld OTP Bank Kupa: az egyik döntős az FK Csíkszereda

A piros-feketében játszó házigazda FK Csíkszereda pontveszteség nélkül jutott döntőbe
Fotó: Forrás: FK Csíkszereda

2022. augusztus 05., 11:45

Két versenynap után eldőlt, hogy a házigazda FK Csíkszereda lesz az egyik döntőse az U17-es korosztályok számára kiírt 5. Székelyföld OTP Bank Kupa nemzetközi labdarúgótornán, amelyen hat Kárpát-medencei futballközpont csapata vesz részt.

2022. augusztus 05., 11:45

A csíkiak az A jelű csoportban első napon a Topolya együttesét verték 3–1-re, a másodikon pedig Dunaszerdahely együttesét győzték le 2–1-re, így veretlenül jutottak a Csíkszeredában zajló torna szombat délutáni fináléjába.

A döntőbe jutott székelyföldi együttes a következő felállításban játszott a felvidékiek ellen: Simon Máté – Flavius Colceriu, Szőke Lénárd, Ureche Alex, Kárándi Botond, Balogh Szilárd (Bödő Z. Efraim, a 60. perctől), Marosi Krisztián (Leczki Norbert, 60.), Luca Iordache, Mihai Ilie (Jakab Krisztián, 52.), Luca Ilie (László Norbert 67.), Zelenák Dávid (Török-Láday Hunor 52.). Vezetőedző: Benkó Tihamér.

•  Fotó: Forrás: FK Csíkszereda Galéria

Fotó: Forrás: FK Csíkszereda

Hirdetés

A B csoportban eddig két döntetlen született, így a péntek délutáni Puskás Akadémia–Munkácsi FA összecsapáson dől el a második döntős.

Szombaton kerül sor a helyosztókra: 11.00 órától az 5. helyért (Márton Áron Gimnázium mögötti pálya), 14.30-tól a 3. helyért (FK-sportpark), 17 órától (centerpálya, városi stadion) pedig a kupáért lépnek pályára a csapatok. Minden mérkőzésre ingyenes a belépés.

Az 5. Székelyföld OTP Bank Kupa nemzetközi labdarúgótorna eredményei:

A csoport: FK Csíkszereda–Dunaszerdahelyi AC 2–1 (2–1). Gólszerzők: Ilie Luca (22. perc) és Szőke Lénárd (40.), illetve Zimáni Márió (34.). Korábban: FK Csíkszereda–Topolyai TSC 3–1.
A csoport zárómérkőzését, a Topolya–Dunaszerdahely találkozót pénteken 16.30-tól rendezik a Kós Károly utcai (Márton Áron- és Segítő Mária gimnáziumok mögötti) pályán.

B csoport: Eszéki NK (Ošijek)–Munkácsi FA 2–2 (0–1). Gólszerzők: Sivtović (63.) és Mladinović (80.), illetve Kliufinkyit (30., büntetőből) és Sumka (42.).
Korábban: Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia–Eszék 3–3. A csoportelsőséget eldöntő találkozót, a Puskás Akadémia–Munkács összecsapást pénteken 19 órától rendezik az FK-sportparkban.
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Érkező és távozó is van, a középpályán változtatott a Sepsi OSK

Előbb egy távozót, aztán egy újonnan érkezőt jelentett be a sepsiszentgyörgyi együttes. Mindkét játékos középpályás.

Sima diadalt aratott Mezőkövesden a BL-selejtezőben a román címvédő

Az U Craiova semleges helyszínen, a Mezőkövesden lejátszott első mérkőzésen simán múlta felül a fehérorosz FK Vityebszket, így egy lépésre került a továbbjutástól a labdarúgó Bajnokok Ligája első körében.

Székelyhon

Ennyi volt, visszahívták a csíkszeredai főkonzult

Rövid ímélben értesítették Dolhai Istvánt, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának vezetőjét, hogy július végéig láthatja el főkonzuli teendőit.

`
Krónika

Itt a rangsor: ezek a legjobb romániai magyar líceumok az érettségi eredmények alapján

Elkészült a romániai magyar tannyelvű középiskolák idei érettségi rangsora. A végzősök átlageredményei alapján összeállított toplista a legjobb intézmények mellett azt is megmutatja, hol érettségiztek a legtöbben, hol született a legtöbb 10-es jegy.

Krónika

Kinek a Kovácsa? Provokációnak nevezte a román sportportál, hogy „lemagyarozták” a magyar nemzetiségű futballbírót

Provokációnak nevezte a ProSport román sportportál minapi cikkében azt, hogy a Hungary Today című angol nyelvű magyar hírportál „erdélyi magyarként” hivatkozott Kovács István futballbíróra.

Főtér

A rendszerváltás után sem volt menekvés a történelem öleléséből

Ideje lecserélni a korábbi évtizedek szenvedéseire reflektáló román–magyar megbékélés fogalmát a pragmatikus együttélés kifejezésére, a tisztességes Európáért folytatott közös román–magyar párbeszédre. Vége az MCC-történészkerekasztalnak.

Ez is érdekelheti

Európa Liga: döntetlent játszott a Kolozsvári U, idegenben nyert a Ferencváros

Megkezdődött a 2026–27-es labdarúgó Európa Liga selejtezősorozata. A Kolozsvári U értékes gól nélküli döntetlent harcolt ki a Dinamo Kijev ellen, míg a Ferencváros a hajrában szerzett góllal 2–1-re győzött a szerb Vojvodina otthonában.

Bírálni lehet, vádaskodni nem – a klubvezetők odamondhatnak/beolvashatnak a játékvezetőknek

Precedensértékű jogi döntést hozott meg az Emberi Jogok Európai Bírósága a játékvezetők bírálatával kapcsolatban. A klubvezetők a szólásszabadság keretein belül élesen is kritizálhatják a bírók teljesítményét,

Sima diadalt aratott Mezőkövesden a BL-selejtezőben a román címvédő

Az U Craiova semleges helyszínen, a Mezőkövesden lejátszott első mérkőzésen simán múlta felül a fehérorosz FK Vityebszket, így egy lépésre került a továbbjutástól a labdarúgó Bajnokok Ligája első körében.

Bemutatkozott a Puskás Akadémiánál az FK Csíkszereda volt játékosa

Mérföldkőhöz érkezett egy újabb székelyföldi tehetség: Brugger Dániel már a Puskás Akadémia felnőttcsapatában is pályára lépett. Közben alakul az FK Csíkszereda kerete az új bajnokságra.

A Sepsi OSK stadionjában játssza európai kupameccsét a Kolozsvári U – hivatalos

Hivatalossá vált, hogy a Kolozsvári U a Sepsi Duna Arénában rendezi meg a július 23-án sorra kerülő nemzetközi kupamérkőzését. A két klub minden részletben megállapodott, így a kolozsvári együttes Sepsiszentgyörgyön fogadhatja ellenfelét.

Az FCSB ellenfelet kapott, a CFR-nek még várnia kell rá

Kisorsolták a labdarúgó Konferencia Liga második selejtezőkörének párosításait, ahol egyelőre csak az FCSB ismerte meg ellenfelét, a Kolozsvári CFR az első fordulóból továbbjutó csapattal találkozik.

Elkerülte egymást a Ferencváros és a Kolozsvári U az Európa Ligában

Könnyen összejöhetett volna a magyar–román párharc a labdarúgó Európa Liga első selejtezőkörében. A keddi sorsolás viszont nem így hozta, a Ferencváros szerb, a Kolozsvári U nagynevű ellenfelet kapott.

A szünet után fordított és legyőzte a kazahokat a magyar válogatott

A magyar labdarúgó-válogatott a szünet után fordított és 3-1-re legyőzte Kazahsztánt kedden a debreceni Nagyerdei Stadionban rendezett barátságos mérkőzésen.

A csereként beálló játékosok nyerték meg a meccset Romániának

Második felkészülési mérkőzését játszotta Románia a júniusi válogatott szünetben. A trikolórok szombat este Wales ellen két cserejátékos góljával 2–1-re nyertek, Gheorghe Hagi pedig megszerezte első győzelmét a visszatérése óta.

Varga Barnabás duplázott, legyőzte Finnországot a magyar válogatott

A magyar labdarúgó-válogatott 2–1-re legyőzte Finnországot a Puskás Arénában pénteken rendezett barátságos mérkőzésen.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!