A Puskás–Suzuki Kupát 2008-tól minden egyes évben megtartották – kivételt képez a tavalyi, amikor a pandémia miatt elmaradt. A világ egyik legrangosabb nemzetközi meghívásos megmérettetése, melyen magyarországi és külföldi utánpótláscsapatok mérik össze erejüket.
Az évek során a Real Madrid, a Bayern München, a Panathinaikosz, a KRC Genk, majd a 2019-es évadot megnyerő brazil Flamengo is Magyarországra utazott. Olyan későbbi sztárok léptek pályára, mint a négyszeres BL-győztes Dani Carvajal, Álvaro Morata, valamint a magyar válogatott Kleinheisler László és Sallai Roland.
Az FK Csíkszereda először szerepel majd az eseményen, amint a klub hivatalos honlapján közzétette, a székelyföldi gárda a 2004. január 1. után született játékosokból álló együttessel vesz részt a megmérettetésen.
Gyakorlatilag már negyedóra után eldőlt a három pont sorsa, az FCSB kétszer is betalált az FK Csíkszereda ellen. A házigazda székelyföldiek nem tudtak válaszolni, és a második mérkőzésüket is elveszítették a labdarúgó Szuperliga új idényében.
A Sepsi OSK és az FK Csíkszereda stadionjában is először lehetett alkoholos sört vásárolni a hétvégén. Az új szabályozást örömmel fogadták a szurkolók, ugyanakkor a háromszéki arénában hosszú sorok és kifogyó készletek is nehezítették a kiszolgálást.
Súlyos közlekedési baleset történt szerdán reggel a 13A jelzésű országúton, Homoródfürdőn, ahol egy farakományt szállító teherautó és egy kisteherautó ütközött össze. Az érintett szakaszon teljes útzárat vezettek be.
A magyar kormánynak kötelessége a határon túli magyarok jogainak képviselete, ami azt is jelenti, hogy ezekből a jogokból nem lehet elvenni – hangsúlyozta Tarr Zoltán Fehéregyházán.
Ukrajna előbb-utóbb elveszíti majd azokat a nyugati területeit, amelyek korábban Lengyelországhoz, Magyarországhoz és Romániához tartoztak – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!