Szászrégenben már jöttek az SZFC-gólok is

Zátyi Tibor 2024. február 03., 15:20

Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a Székelyudvarhelyi FC, szombaton délben a labdarúgó 3. Liga 9-es csoportjában szereplő Szászrégeni Avântul vendége volt, a Maros megyeiekkel négygólos döntetlent játszott.

Egyre jobban összeáll az SZFC játéka Fotó: Facebook/Székelyudvarhelyi FC

Habár stabil játékot mutatott az SZFC Szászrégenben, a hazaiak két védelmi hibát is kihasználtak, így bő félóra játékot követően kétgólos vezetéshez jutottak. A szünet előtt Gavîrliță hatalmas szólógóllal szépített, az SZFC térfelén szerzett labdát, majd három embert is kicselezett, végül nagyjából húsz méterre a kaputól átemelte a hazaiak hálóőrét.

A szászrégeni műgyepes pályán játszottak Fotó: Facebook/Székelyudvarhelyi FC

A második félidőben az SZFC büntetőből egyenlített, Simó volt a gólszerző. A hátramaradt időben az SZFC-nek volt lehetősége újabb találatot szerezni, többet nem zörrent egyik kapu hálója sem, így 2–2-vel ért véget a mérkőzés.

„Hasznos edzőmeccs volt, egyre jobban összeáll a játékunk, de van még min dolgozzunk. A támadásunk és a labdatartás is alakul, az irány jó és biztatók a pályán látottak.

A legfontosabb, hogy megtört a jég, és gólokat szereztünk, illetve hogy senki sem sérült meg”

– összegeztek a klub közösségi oldalán.

Fotó: Facebook/Székelyudvarhelyi FC

Ez volt a Székelyudvarhelyi FC harmadik felkészülési találkozója, a korábbi kettőn vereséget szenvedett és gólt sem tudott szerezni (0–7 az FK Csíkszeredával, 0–4 a Medgyesi SK-val).

A Szászrégeni Avântul ellen már a kezdőbe került a héten bejelentett két új igazolás, a Kolozsvári CFR-nél nevelkedett Cezar Bud, illetve a Székelyföld Labdarúgó Akadémiától érkezett Biró Tamás.

Labdarúgó felkészülési mérkőzés:
Szászrégeni Avântul–Székelyudvarhelyi FC 2–2 (2–1),
gólszerzők Murar (18., 35. – a másodikat büntetőből), illetve Gavîrliță (41.), Simó (59., büntetőből).
SZFC: Licșor – Imets, Bud, Tordai, Lázár, Bara, Calo, Gavârliță, Simó, Biró, Sebestyén. A második félidőben játszott még: Jakab – Hadnagy, Göndör, János, Șerban. Vezetőedző: Lucian Nicolau.