Habár stabil játékot mutatott az SZFC Szászrégenben, a hazaiak két védelmi hibát is kihasználtak, így bő félóra játékot követően kétgólos vezetéshez jutottak. A szünet előtt Gavîrliță hatalmas szólógóllal szépített, az SZFC térfelén szerzett labdát, majd három embert is kicselezett, végül nagyjából húsz méterre a kaputól átemelte a hazaiak hálóőrét.
A második félidőben az SZFC büntetőből egyenlített, Simó volt a gólszerző. A hátramaradt időben az SZFC-nek volt lehetősége újabb találatot szerezni, többet nem zörrent egyik kapu hálója sem, így 2–2-vel ért véget a mérkőzés.
„Hasznos edzőmeccs volt, egyre jobban összeáll a játékunk, de van még min dolgozzunk. A támadásunk és a labdatartás is alakul, az irány jó és biztatók a pályán látottak.
– összegeztek a klub közösségi oldalán.
Ez volt a Székelyudvarhelyi FC harmadik felkészülési találkozója, a korábbi kettőn vereséget szenvedett és gólt sem tudott szerezni (0–7 az FK Csíkszeredával, 0–4 a Medgyesi SK-val).
A Szászrégeni Avântul ellen már a kezdőbe került a héten bejelentett két új igazolás, a Kolozsvári CFR-nél nevelkedett Cezar Bud, illetve a Székelyföld Labdarúgó Akadémiától érkezett Biró Tamás.
Furcsa helyzet állt elő a két székelyföldi jégkorongcsapat kedd esti párharcát megelőzően: a Csíkszeredai Sportklub törzsszurkolói jóval kevesebb belépőhöz jutottak, sokan lemaradnak a Gyergyói Hoki Klub elleni rangadóról.
Kijelölték a romániai U20-as jégkorong-válogatott világbajnoki keretét, amely a januárban Bukarestben rendezendő Divízió 2/A jelű vébén szerepel. A tornán sem a Csíkszeredai Sportklub, sem a Csíkszeredai ISK nem lesz képviselve.
Újabb tűzeset történt Kászonjakabfalván: az elmúlt éjszaka leégett a plébánia csűrje. Mindössze tíz nappal korábban, ugyanitt, a templom közvetlen közelében egy fatároló semmisült meg. Két hónapon belül ez már a harmadik, helyi egyházat érintő eset.
Csupán négy párt jutna be a parlamentbe, ha most vasárnap tartanák a választásokat – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
A Kolozsvári Waldorf Líceum aligazgatónőjének menesztése nyomán az elmúlt napokban egymásnak feszültek intézményi álláspontok, jogértelmezések és közösségi reakciók.
Négyszáz darab csempésztojással bukott le egy román kamionos Olaszországban. Fejbe vertek egy férfit Bánffyhunyadon, mert nem tudta a karácsonyi ének szövegét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!