A partnerségről szóló megállapodást Szijjártó Péter, Magyarország külgazdasági és külügyminisztere kezdeményezte, az együttműködést Séllei Árpád, a Honvéd ügyvezetője és Szondy Zoltán, az FK Csíkszereda elnöke írta alá. A felek vállalták, hogy edzőik számára szakmai tapasztalatcserét biztosítanak, közös edzőtáborokat és felkészülési mérkőzéseket szerveznek, valamint rendszeresen részt vesznek egymás ifjúsági tornáin. Emellett lehetőséget biztosítanak egymás játékosainak a bajnoki szereplésre mind akadémiai, mind felnőtt szinten.
Séllei Árpád kiemelte, hogy a Honvéd akadémiája jelentős szerepet játszik a magyar válogatott utánpótlásában, és a csíkszeredai akadémiával közös szakmai munka mindkét klub számára előnyös lehet. Céljuk, hogy a Csíkszereda az első osztályba jusson, míg a Honvéd visszaszerezze méltó helyét a magyar futball élvonalában.
Közel ötvenéves, Super-8-as felvételt osztott meg közösségi oldalán Székedi Ferenc. Az 1980-as szófiai túrán készült képsorok igazi időutazást kínálnak a csíkszeredai jégkorong aranykorába.
Sorsdöntő megmérettetés várt vasárnap délután az FK Csíkszeredára a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 29. fordulójában: ha legyőzi közvetlen riválisát, a Petrolult, elmozdulhatott volna az osztályozót jelentő helyekről.
Facebook bejegyzésben hagyott búcsúüzenetet, nem sokkal később holtan találtak rá egy csíkszeredai nőre hétfő este.
Adrian Cozma Szatmár megyei nemzeti liberális párti (PNL) képviselő, a román képviselőház alelnöke és családja Dubajban rekedt, miután az Egyesült Államok és Izrael által Irán ellen indított támadás nyomán törölték a légi járatukat.
Nyíltan felsorakozott a Demokratikus Koalíció (DK) mögé Lakatos Péter, az RMDSZ Bihar megyei szervezetének egykori elnöke, aki egyetért Dobrev Klára ellenzéki alakulatával, hogy a határon túli magyaroknak nem kellene szavazniuk az anyaországi választáson.
Az akadémiai falakon túli kitekintésre készülő kolozsvári társadalomtudományi folyóirat bemutatóján jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!