A világbajnoki címvédő francia válogatott egygólos hátrányból nyert 2–1-re Spanyolország ellen a Nemzetek Ligája második kiírásának döntőjében, a győztes gólt Mbappé szerezte. A PSG támadója lesen kapta a labdát, a gól után hosszú percekig VAR-on is visszanézték, végül megadták.
Azért nem volt les, mert a védőnek volt egy szándékosnak vélt játékba avatkozása, emiatt az már egy új játékszakasz, és innentől az ellenféltől kapott labdának számít. Tehát ha a védő elengedi a labdát, egyértelmű a leshelyzet és szabadrúgással jönnek a spanyolok. Azzal, hogy menteni próbált, előnybe hozta az ellenfelet, aki ezt ki is használta.
Roberto Rosetti, az UEFA játékvezetői bizottságának vezetője szerint Anthony Taylor helyesen döntött, amikor az érvényben lévő szabály hivatalos értelmezése alapján megadta a találatot, ugyanakkor úgy véli, az eset rávilágított arra, hogy a szabály jelenlegi értelmezése ellentmond a lesszabály szellemiségének, amely épp azt akarja megakadályozni, hogy bármely játékos kihasználja leshelyzetét.
Rosetti hozzátette, az UEFA vizsgálja a szabály korrigálásának lehetőségét, amellyel összhangba hoznák a lesszabályt és a játék szellemiségét. „Már felvettem a kapcsolatot a FIFA és az IFAB illetékeseivel, és megvitatom a lehetséges megoldásokat a szabályalkotó testület technikai bizottságának következő ülésén.”
Furcsa helyzet állt elő a két székelyföldi jégkorongcsapat kedd esti párharcát megelőzően: a Csíkszeredai Sportklub törzsszurkolói jóval kevesebb belépőhöz jutottak, sokan lemaradnak a Gyergyói Hoki Klub elleni rangadóról.
Kijelölték a romániai U20-as jégkorong-válogatott világbajnoki keretét, amely a januárban Bukarestben rendezendő Divízió 2/A jelű vébén szerepel. A tornán sem a Csíkszeredai Sportklub, sem a Csíkszeredai ISK nem lesz képviselve.
Újabb tűzeset történt Kászonjakabfalván: az elmúlt éjszaka leégett a plébánia csűrje. Mindössze tíz nappal korábban, ugyanitt, a templom közvetlen közelében egy fatároló semmisült meg. Két hónapon belül ez már a harmadik, helyi egyházat érintő eset.
Csupán négy párt jutna be a parlamentbe, ha most vasárnap tartanák a választásokat – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
A Kolozsvári Waldorf Líceum aligazgatónőjének menesztése nyomán az elmúlt napokban egymásnak feszültek intézményi álláspontok, jogértelmezések és közösségi reakciók.
Négyszáz darab csempésztojással bukott le egy román kamionos Olaszországban. Fejbe vertek egy férfit Bánffyhunyadon, mert nem tudta a karácsonyi ének szövegét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!