Súlyos sérülés árnyékolta be a Gyergyói VSK első hazai győzelmét

Gergely Imre 2024. október 12., 19:06 utolsó módosítás: 2024. október 12., 19:19

Habár 4–0-ra győzött a Gyergyószentmiklósi VSK a Barcarozsnyó ellen a labdarúgó 3. Liga szombat délutáni mérkőzésén, a végén elmaradt az ünneplés. Szántó Albert kapus egy ütközés után fejsérülést szenvedett, mentő vitte kórházba.

Az első félidőben mindent eldöntöttek a gyergyói játékosok Fotó: Portik Csaba/Gyergyói VSK

Jól indult a meccs hazai szempontból, Csiszer kiszorított helyzetből küldte a labdát a rövid felső felé, a vendégek kapusa pedig rosszul nyúlt a labdához, amely így a feje fölött a hálóban kötött ki.

A vezető gól után kiegyenlített lett a játék, kevés helyzet alakult ki, egészen a 28. percig, amikor Iordache ugrott ki középen és egyedül vezethette a kapura a labdát, majd az elvetődő kapus mellett elgurítva növelte a hazaiak előnyét. A gyergyószentmiklósi közönség mindjárt utána a harmadik találatnak is örülhetett, Bărăbaș kapott remek labdát a 16-os sarkánál lövése pontos volt, a kapus pedig tehetetlen. És nem kellett sokáig várni a negyedik gyergyói gólra sem, a 37. percben Iordache elé került a játékszer, aki egyet igazított rajta és a hosszú alsó sarokba küldte.

•  Fotó: Portik Csaba/Gyergyói VSK
Fotó: Portik Csaba/Gyergyói VSK

A második félidőben visszahúzódott a VSK, a barcarozsnyóiak pedig egyre gyakrabban jutottak helyzethez, például a 70. percben, amikor Dragomir két méterről bombázott az üres kapu fölé. Kicsivel később pedig Szántó védett egy nagyot.

A meccs hajrájában jöttek az újabb hazai helyzetek, de az eredmény már nem változott, annak ellenére sem, hogy három perccel a vége előtt a Kovács Botondot buktatták a büntetőterületen és a bíró be is fújta a jogos tizenegyest. A labda mögé a sértett állt, lövéséből azonban nem lett gól, mert a vendégek kapusa Draghici jól érezte a lövés irányát is kiütötte a bal alsóba tartó labdát.

A hosszabbítás 3. percében sokkoló jelenetnek lehettek tanúi a nézők. Băican ütközött Szántó Albert kapussal, és térddel fejen találta. A kapus mozdulatlanul, vérző fejjel terült el a földön. A csatár piros lapot kapott, a meccset lefújták, de senki nem vonult az öltözőbe, hosszú percekig megborzadva nézte mindenki, hogy mi fog történni. Szántó magához tért, sebét ellátták a mentők, majd kórházba szállították. Mindenki reméli, hogy nem telik el hosszú idő, addig, míg visszatérhet a pályára.

4–0-ra nyert a VSK, ez volt az első hazai győzelme a sok év után a 3. Ligába a nyáron feljutó gyergyószentmiklósi csapatnak. Sajnos nem csak a szép győzelem miatt marad emlékezetes ez a találkozó.

Labdarúgás, 3. liga 7. forduló
Gyergyószentmiklósi VSK–Barcarozsnyói Olimpic Cetate 4–0 (4–0),
Gólszerzők: Csiszer Balázs (10. perc) Luca Iordache (28., és 37.), Marius Bărăbaș (31.)
Gyergyó: Szántó – Bărăbaș, Țepeș, Circa, Péter, Fazakas, Csala T., Csala R., Iordache, Sütő, Csiszer. Játszott még: Kovács, Szfárli, Vékás, Szőcs.