Suciu többet vár csapatától

Dobos László 2020. szeptember 22., 16:31 utolsó módosítás: 2020. szeptember 30., 16:04

Nem volt megelégedve tanítványai játékával hétfőn este Valentin Suciu, az FK Csíkszereda vezetőedzője, miután együttese hazai pályán 2–1-es vereséget szenvedett a Petrolul Ploiești alakulatától.

Mind tavasszal, mind ősszel 2–1-re nyert a Petrolul Csíkszeredában Fotó: Pinti Attila

Három meccset játszott az FK Csíkszereda a román labdarúgó 2. Liga új idényében, ebből egyet megnyert, egyet elveszített, egy találkozó pedig döntetlennel zárult. Legutóbb, a negyedik játéknap keretén belül hazai környezetben maradt alul.

„Szomorúak vagyunk, mert nem sikerült többet kihoznunk a mérkőzésből. Nem tudtuk kialakítani azokat a helyzeteket, amelyeket szerettünk volna, amelyeket elterveztünk. Nem volt meg középpályán az a tiszta fej, amelyik a labdát kellett volna felvigye, de oldalról sem jöttek azok a pontos beadások, amelyeket gyakoroltunk az edzéseken, és amikor jöttek, akkor nem volt a kapu előtt senki.

Nagy harc volt a Petrolul elleni meccs, de nemcsak a vendégek, hanem a játékvezetők ellen is küzdenünk kellett. Nem szoktam a bíráskodással foglalkozni, de ami sok, az sok.

A 2. percben egy olyan tizenegyest adtak ellenünk, ami a 16-oson kívül volt, viszont a második félidőben nem fújtak le két olyan kezezést, ami a Petrolul büntetőterületén belül volt. Korábban, a Craiova elleni meccsen a 93. percben egy olyan kezezést fújtak le ellenünk – amiből sajnos gólt kaptunk –, ami nem volt, a felvételen látszik, hogy a játékosunk vállát érintette a labda.

Többször visszanéztük azt a helyzetet is, amikor most János Norbertet a 73. percben kiállították. Beszéltem vele, János pedig nem ért a kapushoz. Ennek ellenére elmondtam neki, hogy nem szabad ilyen veszélyesen megtámadni a kapust” – nyilatkozta Suciu.

Viorel Moldovan, a Petrolul vezetőedzője örült a megszerzett pontoknak: „Nagyon nehéz volt, egy kemény meccsen vagyunk túl. Ezek a legszebb győzelmek, amiért nagyon meg kell dolgozni, amolyan munkaruhás, izzadságszagú meló, amit a játékosaim elvégeztek. Az ilyen győzelmek erősebbé tesznek. Az első félidőben lehetett volna 3–0 javunkra, és akkor lezárhattuk volna a mérkőzést. Voltak periódusai a találkozónak, amikor szenvedtünk a játékban, de összességében nagyon jól megszerveztük a védelmet.”

A székelyföldi gárda következő ellenfele a Bákói Aerostar lesz.